FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Banka promosyonlarında yeni gelişme! Bakanın talimatı sonrası harekete geçtiler

Son günlerde başta emekliler olmak üzere çalışanların aldıkları banka promosyonları vatandaşların gündeminden düşmüyor. Bankaların birbiriyle yarıştığı, kurumların da promosyonları için harekete geçmesiyle birlikte bir promosyon güncellemesi haberi de Bakan Dönmez'den gelmişti. Banka promosyonunun güncellenmesi için ilk adım atıldı. İşte banka promosyonlarıyla ilgili son dakika haberinin detayları...

Banka promosyonlarıyla ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bankalar, 2022 emekli promosyon ödemesi için adeta birbirleriyle yarıştı. Emekli maaş promosyonları özel bankalarda 10 bin liraya kadar çıktı.. Öte yandan Bakan Dönmez'den banka promosyonlarının güncellenmesi ile ilgili talimat gelmişti. Bakanın talimatı sonrası ilk adım atıldı.

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile birlikte, promosyonların alındığı banka yetkilileriyle görüştü.

AW717573_02 (1)

SÖZLEŞMESİNİN YENİLENMESİNİ İSTEDİLER

İlgili bankanın Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen görüşmede TTK işçilerine 2020 yılında ödenen promosyon ücretlerinin günümüz şartlarında düşük kaldığını belirten, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının banka promosyonlarını güncelleyerek yüksek bedeller ödediklerini örnekleriyle anlatan Eroğlu ve Yeşil, TTK işçilerini ilgilendiren banka promosyon sözleşmesinin yenilenmesini istediler.

AW717573_01

BAKAN DÖNMEZ TALİMAT VERMİŞTİ

Banka Batı Karadeniz Bölge Müdürü Mustafa Kaya da TTK ile promosyon sözleşmesinin en kısa sürede yenilenmesi için çalışma yapacaklarını söyledi. Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) banka promosyonlarının güncellenmesi talebi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e Filyos ve Amasra ziyaretlerindeki görüşmelerinde Genel Başkan Hakan Yeşil ve TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından iletilmişti. Bunun üzerine Bakan Dönmez, 20 Eylül 2022 tarihinde TTK Amasra Müessesesi’nda çalışan madencileri ziyaretinde TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’na banka promosyonlarının güncellenmesi talimatını vermişti.

Express

İŞTE 2022 EMEKLİ PROMOSYON TUTARLARI GÜNCEL RAKAMLAR

En Çok Aranan Haberler