FİNANS

Haziran ayı enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak? İlk 6 aylık enflasyon rakamları bekleniyor...

Yılda iki defa zam yapılan memur ve emeklilerin gözü Temmuz ayında yapılacak enflasyon zammında. Birçok vatandaş, hem zam için hem de ekonominin gidişatını merak ettikleri için aylık olarak enflasyon oranlarını merak ediyor. Geçtiğimiz Mayıs ayına bakıldığın TÜİK verilerine göre açıklanan enflasyon oranı aylık olarak 0,89 olarak açıklanmıştı. Beklenti Anketi’ne göre ise Mayıs ayı enflasyon tahmini 1,39 olarak öngörülmüştü. Peki Haziran ayı enflasyon oranı ne zaman açıklanacak?

Yılın ilk 6 ayı baz alınarak emeklilere ve memurlara yapılan Temmuz zammı için kısa bir süre kaldı. Ekonomik zorluklarla mücadele eden vatandaş, Temmuz ayında yapılacak zam için heyecanlı bir bekleyiş içerisinde. Haziran ayı enflasyon rakamının da belli olmasının ardından, memur ve emeklilere enflasyon oranında zam yansıtılacak. Şu ana kadar yılın ilk 5 ay için enflasyon oranı 6,39 olarak hesaplandı.

Haziran ayı enflasyon rakamı ne zaman açıklanacak?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
emekliye zam ayı ya şimdi emekliye az zam yapalım diye enfalasyonu herzamanki gibi düdşdük gösretrileri boye bir anladınınz gersini
Geri Dön