FİNANS

İş arayanlara müjde! İŞKUR iş ilanlarını paylaştı: On binlerce işçi aranıyor…

101 bin aşkın personel alımı için özel sektör harekete geçti. Temizlik görevlisi, beden işçisi, turizm elemanı, satış danışmanı, makineci, garson gibi iş kolu için İŞKUR iş ilanları sayfasını güncelledi. İsteyen İŞKUR’a giderek başvurabiliyor, isteyen de yine kurumun sayfasına üye olarak açık olan pozisyonlara başvuruda bulunuyor.

1 Temmuz itibarıyla kaldırılacak olan koronavirüs kısıtlamalarının ardından özel sektör kolları sıvadı. İŞKUR’da eleman arayan firmaların sayısı arttı. Özellikle 19 bin 85 beden işçisi alımı, en çok aranan iş kolu olurken, turizm, satış danışmanı, kasiyer, garson, temizlik görevlisi, kaynakçı alımlarında da artış yaşandı.

İşte açık ilanlar...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Çalışmak isteyene her yerde iş var, milletin derdi sadece
Onbinlerce KARDEŞ evine pasta götürebilecek...
Yüksek katma değerli işçilik ortaya koyamayan kişilerin günümüz şartlarında işsiz kalmaları gayet normal karşılıyorum. Lakin devlet hiç bir işe yaramamasına rağmen o tarz kişileri besliyor. İnsanımız ne zaman bu durumu kabullenir ve kendini eğitip zor ve karmaşık işlerin altından kalkabilecek duruma gelir o zaman rahat yüzü görürüz. Gelişim rekabet doğurur , rekabet gelişimi tetikler kimse fark etmese bile hayat konforu artacaktır. Gereksiz yere iş sahibi edilen ve bir şey üretmeyen insanlar üreten ve kabiliyetli insanların sırtından geçiniyor. Bu sebeple ülke bu bataktan kurtulamıyor.
Geri Dön