FİNANS

Maaşlara Temmuz’da zam ayarı! Kim ne kadar alacak? İşte tablo...

Emeklilere ve memurlara yılda iki defa zam uygulanıyor. 2021 Ocak ayında uygulanan zamdan sonra emekli ve memurların gözü Temmuz ayında yapılacak ikinci zamma çevrildi. Yılın ilk 5 ayı için enflasyon oranı 6,39 olarak açıklandı. Yapılan tahmin anketlerinde ilk 6 aylık dönem için enflasyon oranı ise 7,67 olarak belirlendi. Yılın ilk 6 ayı baz alınarak emeklilere enflasyon zammı yansıtılmasının yanı sıra memurlara ise Temmuz ayında enflasyon farkı yansıtılacak.

Haziran ayının bitmesine günler kala Temmuz zam oranı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Emekli ve memurların merakla beklediği zam için Haziran ayının da enflasyon rakamlarının açıklanması bekleniyor. Yapılan hesaplamalara göre Haziran ayı enflasyon oranı 0 bile çıksa, emekliler yüzde 6,39 zam alırken, memur ve memur emeklilerine yüzde 3,39’luk bir fark yansıtılacak.

Memur ve memur emeklileri ne kadar zam alacak?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
vah ne zam yapmışlar düşük maaş alanlar içiçn hiç bir iş yaramaz 5 yerden maaş alanlara hiç bbir işlem yapmyorular ama gariban işçiye emekliye boyle zam veriyorlar bunların ben 7 ceedddinnnnnn
Geri Dön