FİNANS

Milyonlarca işletme nefes alacak! Yüzde 50'si siliniyor…

Salgında ekonomik reformlarla birlikte nefes almaya başlayan işletmeler, "işletme kayıtlarının düzeltilmesi, stok düzeltme bayanı, matrah ve vergi artırımı, işletme aktifindeki taşınmazların kayıtlı değerinin yükseltilmesi, kasa-ortaklar cari hesaplar düzeltmeleri” düzenlemeleri ile sayesinde rahatladı.

İş dünyası, milyonlarca şirketi ilgilendiren düzenlemelerle nefes aldı. Bu düzenlemelerin detayları da netleşmeye başladı. Yapılandırma yasası ile birlikte 2016-2020 yılları arasında öngörülen matrah artırımı başvurusunda bulunan mükelleflerin 2021 yılına devreden zararlarının yüzde 50'si silinecek.

Milyonlarca işletme nefes alacak!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Kardeşim vatandaşla dalga mı geçiyorsunuz. Bu saydığınız kalemler, ensesi kalın, kullandığı ve ödemediği kredi, kredi garanti fonundan yani vatandaşın cebinden ödenen fabrikatör iş adamlarını ilgilendiriyor. Kime dalkavukluk ediyorsunuz. Anlaşıldığı üzere Pelikanlar grubu tam gaz görev başında, her şeyden bihaber zavallı vatandaşın gözünü boyuyor. Siz hükümet olarak gerçekten esnafı düşünüyorsanız, salgında Halk Bankası kanalıyla verdiğiniz 50 bin lira kredileri silin. İşte o zaman derim, yönetim küçük esnafı düşünüyor diye.
Geri Dön