FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA: Emekliye ek zamda kritik gün! Düğmeye basıldı, Bakan Işıkhan sunum yapmış! 3 ihtimal gündemde: "2 bin TL'den fazla olabilir"

Son dakika haberi... EMEKLİYE EK ZAMDA KRİTİK ZİRVE... Türkiye İstatistik Kurumu'nun haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından SSK, Bağkur ve memur emeklilerinin zam oranları belli oldu. Kök maaşı 8 bin TL altında olanlara 'sıfır zam' ortaya çıkınca hükümet düğmeye bastı. En düşük emekli maaşının yükseltilmesi için harekete geçildi. Hükümet emekli maaş zammı gündemiyle bugün Beştepe'de bir araya gelecek. Masadaki ihtimaller neler?

SON DAKİKA: Milyonlarca emeklinin gözü kulağı bugün Beştepe'de gerçekleşecek emekli zammı zirvesinde. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de katılacağı toplantıda en düşük emekli maaşının ve zam oranının belirlenmesi bekleniyor. Kritik zirve öncesi kulisler hareketlendi. En düşük emekli maaşı için masada üç ihtimalin olduğu kaydedilirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın da geçtiğimiz Kabine Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunum yaptığı belirtildi. Toplantı sonrası en düşük emekli maaşında "Erdoğan" sürprizi gelir mi?

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler