BIST 100 Bin Hedefinden Vazgeçmedi!

99.044 seviyesindeyken içeriden döviz likiditesi konusundaki olumsuz açıklamalar, dışarıda tüm borsalarda yaşanan direnç satışlarıyla bir soluklanıp kısmi düzeltme yaşadık. Dün ise yeniden destek görüp yükseliş yönüne dönmüştük.

 BIST 100 Bin Hedefinden Vazgeçmedi!

Dün Trump'ın kapanan ekonomiyi açmak için açıkladığı üçlü plan ve virüs tedavisi için açıklanan ilaçların yarattığı pozitif etki ile ABD borsalarının futurelerinde şuan yüzde 3.80 seviyelerinde olan yükselişlerin yaşandığını görüyorum. BIST'in haftanın son gününe yine yüksek bir gapli açılışla başlamasını ve haftayı 99.000 civarı bir seviyeden kapatmasını bekliyorum.

Ama bu yükseliş için bankaların da destek vermesi lazım. Açıkçası, dışarıdan borç ilişkisi yaratacak bir finans arayışında değiliz denmesi bankaların önünde engel teşkil ediyor olsa da, ben teknik olarak bankaların en azından kısmi de olsa bugün bu yükselişe destek vermelerini bekliyorum. Döviz likiditesi sorunumuzu aşacağımız bir döviz kaynağı açıklandığını duyduğumuz takdirde de daha ön plana çıkacaklardır. Şimdilik böyle bir haberi duyana kadar destekleri daha sınırlı kalabilir. Eğer döviz likiditesindeki sorunu çözer ver kurlardaki baskıdan kurtulursak, BIST'in konuşulacak yeni hedefleri 101.000 üzerine çıkıp, 105-106 Bin seviyeleri olacaktır görüşündeyim.

Hepinize önce sağlık, sonra bol kazançlar dilerim. İyi hafta sonları.

Saygılarımla
Aydın Eroğlu
Stratejist
Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_aydineroglu__

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
BENDE BİR TÜRK BORSACISI OLARAK ŞÖYLE DİYEYİM.BU GİBİ YORUMLAR YANILTICI OLABİLİR.KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ YATIRIMCIYI BORSAYA ÇEKECEKLER Kİ! BÜYÜK YATIRIMCILAR SATIP KAR EDİP ÇIKABİLSİNLER. YILLARDIR BUNU YAPIYOR.KÜÇÜK YATIRIMCIYI HER ZAMAN TERS DÜZ EDİYORLAR.MİLLET AKILLANMIYOR. ATAONLİNE,BLOOMBERG TV VE APARA DA,HEMEN HEMEN AYNI EKONOMİSTLER 124 BİN İKEN BEN OLSAM GİRERDİM.115 BİN OLDU AYNI LAF,110 BİN OLDU AYNI LAF.100 BİNİN ALTI, 81 BİNİ GÖRDÜ AYNI.KİM KAZANDI? EY KÜÇÜK YATIRIMCILAR YENİDEN 80 BİN VE ALTINA GERİLERSE O ZAMAN ALIN. ŞİMDİLİK SÜSLÜ SÖZLERDEN UZAK DURUN.YABANCI GİRİŞİ DE YOK.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler