Johnson and Johnson ABD'de bebek pudrası satışını durduruyor

Sağlık ve kişisel bakım ürünleri devi Johnson and Johnson ABD ve Kanada'da bebek pudrası satışını durduracağını açıkladı.

Johnson and Johnson ABD'de bebek pudrası satışını durduruyor

Yıllardır binlerce tüketicinin, ürettiği talk pudrasının kansere yol açtığı iddiasıyla açtığı davalarla boğuşan şirket, milyarlarca dolar tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

Şirket başından beri talk pudrasının tamamen güvenli olduğunu savunuyor.

Johnson & Johnson, şirketin ABD'deki sağlık ürünleri satışının yüzde 0,5'ini oluşturan bebek pudrasının satışını önümüzdeki aylarda aşamalı olarak durduracağını ama perakende satıcıların ellerindeki ürünleri satmayı sürdüreceğini bildirdi.

Şirkete tüketiciler tarafından talk pudrasına kanserojen olduğu bilinen asbestos maddesinin karıştığı iddiasıyla açtığı 16 bin civarında dava var.

KAYNAK: BBC TÜRKÇE

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Bu aspestos dediği madde şu : Ankara'da içme su borularında olan madde. Birkaç gün önce Mahsur Yavaş, bu boruların yenilenmesi için belediye meclisine teklifte bulundu. Akapeli ve mehepeli üyeler hayır oyu kullandığı için borular eski kaldı.
bilmemliler bu sudan Kendi seçmeninin içtiğini tabi tabanını önemsiyorsa ama yok seçim yok gündemde seçime doğru akp ve mhp teklif verir bu borular değişsin diye
Güzel ticaret. On numara iş. küçükten başla pudra satarak para kazan. Bu bebek yavaş yavaş kanser olacak. Büyüyünce kanser ilacı sat etti 2. Geberip gidecek nüfusu azalacak dünyanın bu da 3. Tek taşla 3 kuş avladın.
para veriyoruz bedelini ödüyoruz nedir bu kötülük niye zehirliyorsunuz bedava mı alıyoruz da bu şeytanlığı yapıyorsunuz Allah belanızı versin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler