FİNANS

Alman çiftin traktör hayali gerçek oldu!

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan bir Alman çift, 18 bin liraya aldıkları traktöre 20 bin lira harcama yaparak yeniledi. Hayallerindeki traktöre kavuşan çift, Alanya sokaklarında traktörle seyahat ediyor.

Alman çiftin traktör hayali gerçek oldu!

Kimya mühendisliğinden emekli olan Alman vatandaşı Friedrich Otto Hilbert (64), bir süre önce Alanya’da yerleşik yaşamaya başladı. Hilbert, burada Alman İnes Lehn isimli sevgilisiyle beraber çocukluğundan beri tutkusu olan traktörü bulmak için araştırmalar yaptı.

AW281638_11

Alman çift, araştırmalar sonucu aradığı traktörü Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşayan engelli bir vatandaşta buldu. Türk yapımı International marka 8 ileri 2 geri vitesli, 35 litrelik mazot deposuna sahip olan traktörü, engelli vatandaştan 18 bin TL’ye alan Hilbert, daha sonra bakımları için Alanya saniyesi sitesine getirdi. Traktör, 20 bin lira masraf ederek baştan 1 aylık süreçte baştan aşağıya yeniledi ve çalışır hale getirdi. Traktörün kırımızı-beyaz renkte olması ve üzerinde bulunan Türk Bayrağı ise dikkat çekti. Hayalini kurduğu traktöre kavuşan Hilbert, sevgilisiyle beraber Alanya turları atmaya başladı. Özellikle merkezde traktörle gezen çifti görenler hayranlıkla bakarken, bazıları ise o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

AW281638_07

USATALARLA MESAİ YAPTI

Her gün Alanya sanayi sitesinde ustalarla birlikte adeta mesai yapan Hilbert, traktörleri çok sevdiğini belirterek, hayalinin gerçekleştiğini söyledi. Hilbert, “Traktörler özellikle erkeklerin yakından ilgilendikleri araçlar. Bu da elektronik olmaya antika diye tabir ettiğimiz 1976 model bir araç. Alanya sanayisinde şubat ayından bugüne kadar her gün üzerinde durarak tamiratını yaptırdım” dedi.

AW281638_04

'TRAKTÖRÜMÜ ZEVK ALARAK KULLANIYORUM'

En büyük hayalinin traktör olduğunu ifade eden Hilbert, “Traktörleri çok seviyorum. Yalnızca biraz sesli onun harici hiçbir sıkıntı yok. Traktörümü zevk alarak kullanıyorum” diye konuştu.

Alanya’da traktör sürebilme zevkine eriştiği için çok mutlu olduğu belirten İnes Lehn ise şunları söyledi:

“Traktör ehliyetim olduğu için sürme zevkini ise burada tattım. Traktör kullandığım esnada yol boyunca insanlar ilgi duyuyor. İnsanların durup, şaşırarak bakması çok hoşuma gidiyor. Güzel kadınların güzel araçlara ilgisini de Hilbert sayesinde göstermiş oldum. Onun için çok seviyorum.”

(İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
İnsanlar ülkelerinde emekli olup ülkemizde hayallerini gerçekleştiriyor, bizim ülkemizde emekli olanlarda halk ekmek kuyruğunda ölüyor. Durmak yok yola devam...
Hangi emekli ekmek kuyruğunda ölmüş?! Yalan söylerken utanmıyor musun?! Ama sizde utanma ahlak olmaz. Sizin yüzünüz kızarmaz iftira atarken yalan söylerken.. Ahlaksız...
40, 45 sene almanyada çalışıp emekli olmak sonrada aldığın emekli aylığı ile orada yaşamak zor olduğunu bilmeden atıp kendi ülkeni kötülemek için orada aldığın maaşla çok zor şartta yaşandığı için türkiyeye geliyorlar ekmek kuyruğunda ölme dönemi çoktan bitti şimdi insanlar umursamadikları için coronadan ölüyor
@tastyrascall hay azına sağlık kardeşim.. ne guzel anlattın ülkenin halini emeklinin halini.. karşı atağa gecenler söyleyin bana asgari ücretli bir emekli 2 bin tl emekli maaşıyla nasıl spor arabaya binebilir yada nasıl rahat yasar bu hayat pahaliligi icinde..? haa ağa babaları ve yandaşları gibi caliyorsa gecinir onda sıkinti yok..
@tastyrascall TÜRKIYEDE kac emekliyle tanistin merak ettim eskiden bir evde 1 kisi calisiyordu emekli maasi yetmiyordu simdi 2 kisi calisiyor evde ve rahatlikla emekli maasi yetiyor almanydayim suan 1 kisi calisirsa evde ekmek bulamazsin iyi bir is iyi maasin varsa vede 2 kisi calisiyorsan o zaman degme keyfine 8 yumurta 1 tere yagi ve ekemk aldim 14 euro almanyada türkiyede kac para hesap ortada kleevye delikanlisi olmamak lazim önce at gözlüklerini cikarman gerekli cikarabilecek cesaretin varsa
@tastyrascall senin mantığınla 2750 tl maaş alan asgari ücretli ( ki emeklilerin çoğu daha az alıyor) 8x1: Tl yumurta, 1,5 tl ekmek, 60 tl 1 kg tereyağ dan 2750/70 tl desek 39 adet bu ürünlerden satın alabilir. Asgari ücret Almanya da ortalama 1600 euro gibi. 1600/14 euro 114 adet ürün alıyor. yani neredeyse 3 e katlıyor alım gücünü. Şu euro yu TL ye çevirip de hesap yapanların aklına şaşıyorum.
@55asil55 yorma kendini kral anlamazlar bunlar cehaleti parayla satin alıyor.senin benim gibi adamlar bunlara laf anlatamaz.ulan yumurtanin türkiyedeki fiyatini bilmez gelmiş ahkam kesiyor öldük bittk diyor.
Bende türkiyeden emekliyim spor arabaya biniyorum
1500 TL ile spor arabaya binmek iyiymiş
sen in nerden emekli olduğun belli
El arabası ellaam
Bu da bir zevk ne diyelim saygı duyuyorum
Geri Dön