Araç sahipleri dikkat! Motorine zam geliyor

Sektör yetkililerinin verdiği bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinde 20 kuruşluk zam bekleniyor. Artışın tamamının ÖTV'den karşılanacağı, fiyata yansımayacağı belirtiliyor.

Araç sahipleri dikkat! Motorine zam geliyor

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatın 20 kuruş zam bekleniyor.

Fiyat artışnın tamamının mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği ÖTV’den karşılanacağı ve pompa fiyatlarına yansımayacağı belirtiliyor.

Benzin grubunda ise 12.01.2021-13.01.2021 tarihleri arasında fiyat değişikliği beklenmiyor.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
hey gurban olam... dolar 8 lerden 7,90 lardan 7.30 lara indi hiç bir şekilde indirim olmadı.. ama dolar 7.30 dan bi daha 7.40 lara çıkınca hemen yine zammı vurdular.. yav hele dolar 8 lere gelene kadar zam yapmamanız lazım.. indirimini yaptınız mı ki zammını yapıyorsunuz.. üstelik dolar şurda dursun bir de dünyada petrol fiyatı düşerken. yav nasıl bir memleketiz ya.. her an zam.. dolar düştü indirim beklerken yine zam yiyoruz..
Cari acigi kapatmanin en basit yoludur bu...
Vay bee ÖTV den karşılayacaklarmış gözlerim yaşardı tutmayın ağlayacam şimdi Milletini nekadarda düşünürmüş Hükumetcik
ÖTV den karşılanıyor sonra indirimler geliyor yansımıyor sonra bir bakıyoruz mazot benzini geçmiş tam mazot benzin arası normale dönüyor gene başladılar ÖTV den karşılamaya sonra bı bakacaz benzini gene geçmiş
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler