Bilecik ve Söğüt'te milyar dolarlık altın rezervi sevinci! Bin kişiye istihdam sağlayacak

Gübretaş'ın Bilecik'in Söğüt ilçesindeki maden sahasında 3.5 milyon onsluk altın rezervi bulunması ve bununla birlikte bölgede bin kişiye iş istihdamı sağlanacak olması vatandaşlar arasında sevinçle karşıladı. Altının çıkarılması için çalışmalar hızlanırken maden sahasında bin kişiye de iş istihdamı sağlanacağı belirtildi.

Karadeniz'de bulunan 405 milyar metreküplük doğalgaz rezervinin ardından sevindirici bir haber de önceki gün Söğüt'ten gelmişti. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz'ın Söğüt'te yer alan altın madeni sahasında gelinen son duruma ilişkin değerlendirmenin ardından maden sahasında çalışmalar hızlandı.

Gübretaş'a ait Söğüt'teki maden sahasında 3.5 milyon onsluk altın varlığı tespit edilirken, rezervin bugünkü kurla 6,5 milyar dolarlık parasal değeri bulunuyor. Bununla birlikte maden sahasında bin kişiye iş istihdamı sağlanacağı öğrenilirken, bu durum Bilecik ve Söğüt halkı tarafından sevinçle karşılandı. Bazı vatandaşlar "Altını görmeden sevinmeyelim" gibi yorumlar yaparken, kimi vatandaşlarda "Devletimize hayırlı olsun" gibi yorumlar yaptı.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
seçimden sonra 'aaaa pardon altin suyuna batirilmiş taşmış' olur. meraklanmayın. hic kimseye yar etmezler varsa da...
hatasınız cidden. vallahi psikoloğa görün.
@xerrenx Bu altın Koza ipek tarafından zaten el konulmadan önce belirtilmişti. Yeni değil. Sadece seçim var yakında
Ver gazı, ekonomi çağ atlıyor. )))))
Yakında da uranyum rezervleri tespit edilir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler