FİNANS

CHP'den 'asgari ücret' için 27 maddelik yasa teklifi

CHP, 27 madden oluşan 'Asgari Ücret Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığı'na sunarak, asgari ücretin 1 Ocak 2021'den geçerli olmak üzere aylık 3 bin 100 lira olmasını istedi.

CHP'den 'asgari ücret' için 27 maddelik yasa teklifi

CHP grup başkan vekilleri Engin Altay, Özgür Özel ile Engin Özkoç tarafından hazırlanan ve 27 maddeden oluşan 'Asgari Ücret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi', TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Kanun teklifi ile asgari ücretin sadece işçi için değil işçi ve ailesinin geçimini sağlayacak ücret olarak tanımlanması öngörülürken, 1 Ocak 2021 tarihinden geçerli olacak asgari ücretin net 3 bin 100 TL olarak belirlenmesi istendi. Teklifle asgari ücret üzerinden gelir vergisi alınmaması da öngörülüyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Allah razı olsun bir tek siz milleti düşünüyorsunuz meclisve iktidar inşallah kabul eder onaylar
ilk kimler ret edecek belli zaten kendi maaşlarını 10 dakikada milyarlarca zam yapanlar asgari ücrete gelince günlerce tartışıp ince eleyip sık dokuyor ve sonuç ret. ama bunu hepimiz izleyeceğiz tabiki e 2021 geldi geriye ne kaldıki zaten dimi.? tek kozumuz var seçim hiç birini unutmayacağız, unutturmayacağız..
Geri Dön