FİNANS

Dev boğa otomobil fiyatına satıldı

Çorum'da Şahin adı verilen ve 65 bin liralık fiyatla satışa çıkarılan iki ton 40 kilo ağırlığındaki kurbanlık boğa Ankara'da ünlü bir iş adamına satıldı.

Dev boğa otomobil fiyatına satıldı

Çorum'da Şahin adı verilen ve 65 bin liralık fiyatla satışa çıkarılan iki ton 40 kilo ağırlığındaki kurbanlık boğayı Ankara'da ünlü bir iş adamı satın aldı.

Alaca ilçesinde besicilik yapan Müfit Gürses tarafından yetiştirilen hem fiyatı hem de ağırlığıyla dikkatleri çeken "simmental" cinsi boğayı alan iş adamı ve fiyatı hakkında ise bir açıklama yapılmadı.
OTOMOBİL FİYATINA KURBANLIK

Çiftlikte boğalık adı verilen bir bölümde kalan, ayrıca çiftlik çalışanları özel olarak ilgilenilen ve otomobil fiyatına satışa sunulan dev kurbanlık bugün Alaca ilçesinden Ankara'ya gönderildi.

Şahin'in kamyona bindirilişi sırasında sergilediği hırçın tavırlar yetiştiricisi Gürses ve çiftlik çalışanlarına zor anlar yaşattı. Dev boğa yaklaşık 45 dakikalık çalışmanın ardından traktör yardımıyla kamyona ancak bindirildi.
VATANDAŞLARDAN ŞAHİN'E BÜYÜK İLGİ

Ankara'ya gönderilmeden önce kamyonla ilçe meydanına getirildi. Kamyon içerisinde vatandaşlara gösterilen boğaya, vatandaşların ilgisi büyük oldu. Kamyon kasasına yaklaşarak meraklı gözlerle Şahin'i izleyen vatandaşlar, cep telefonlarıyla dev boğanın resmini çekti.


PLAKET ALDI

Alaca'ya yaptığı hizmetler için tüm çiftçiler adına dev boğanın yetiştiricisi Müfit Gürses'e plaket veren Ziraat Odası Başkanı İlhan Yılmaz, "Plaketimizin maddi değeri olmasa da manevi değeri büyüktür. Türkiye'de Alaca'yı onurlandıran, gururlandıran ve Türkiye'ye tanıtan Müfit Bey daha iyi şeylere layık. Başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Her yıl yetiştirdiği kurbanlık hayvanlarla Türkiye'de ün yapan Müfit Gürses ise her yıl Türkiye'nin en büyük boğasını yetiştirmekten dolayı gururlu olduğunu söyledi.

Hayvancılığın baba mesleği olduğunu dile getiren Gürses, "Şahin'i yonca, yulaf ve mısırla besledim. Şahin'i küçükken Kars'tan almıştım. Şahin'in alıcısı isminin açıklanmasını istemedi. Akşam teslim edeceğiz." şeklinde konuştu.

Şahin'in rekorunu gelecek yıl başka bir kurbanlıkla kıracağını açıklayan Gürses, "Hedefim 2 bin 200 kilo. Şu anda yetişiyor. Gelecek yıl da çok iddialıyım." ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
NE KADAR BOŞ İŞLERLE UĞRAŞIYORLAR HAYRET, BOĞA İLE RESİM ÇEKTİRMİŞLER VE BOĞA BÜYÜYK İLGİ GÖRMÜŞ, NİYE Kİ ACABA MI DİYORUM.
boğa gören masum şehirli koçum benim. :)
len senin yaptığını çorumlu yapmaz..
Geri Dön