FİNANS

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan banka genel müdürlerine 'piyasa' mesajı

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun banka genel müdürleri ile görüşmesiyle ilgili bankacılık kaynakları, görüşmede piyasaya müdahale edilmeyeceği ve piyasanın kendi içinde hareket ederek dengeleneceği izleniminin edinildiğini bildirdi.

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan banka genel müdürlerine 'piyasa' mesajı

Bankacılık kaynakları, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile faydalı bir görüşme gerçekleştirildiğini bildirdi.

BANKA MÜDÜRLERİYLE İLK TEMAS

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) yönetimindeki banka genel müdürleri ile çevrim içi toplantı yaptı.

AA muhabirinin bankacılık kaynaklarından edindiği bilgiye göre, toplantıda karşılıklı genel ekonomik değerlendirmeler ele alındı ve fikir alışverişinde bulunuldu.

"PİYASAYA MÜDAHALE EDİLMEYECEK"

Faydalı bir görüşmenin gerçekleştiğini ifade eden üst düzey bankacılar, piyasaya müdahale edilmeyeceği ve piyasaların kendi içinde hareket edeceği izleniminin edinildiğini aktardı.

Para Politikası Kurulu'nun daha önce açıklanan takviminde toplanacağının ve toplantıyı öne çekme gibi bir durumun söz konusu olmadığının ifade edildiğini bildiren kaynaklar, bankacılık sektörünün TCMB Başkanı Kavcıoğlu ve TCMB'nin uygulayacağı para politikalarına destek vereceğini dile getirdi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 204 yorum
dolar 8 i gecti hadi bakalim yeni baskan sen ne edecen
Maaşını Dolarla mı alıyon? Ekmeği Domatesi Peyniri Dolarla mı alıyon? Dolar ve Euro arttı diye Porsch , Range , Maserati ,Mercedes BMW fiyatı artmış olabilir. Milletin Gündeminde Porsche yada Mercedes yok zaten. Kısaca Dolar artsa ne artmasa ne?
@omerazgan BAŞLARIM DOLARINIZA,HANGİ VATANDAŞTA DOLAR VAR,DOLAR BAHANESİYLE FAİZİ %20 LERE DAYADINIZ YİNE,80 MİLYONU SÖMÜRMEYE DEVAM.
@omerazgan demir plastik benzin un şeker elektronik mesaj attığın internet ne aklına gelirse dolarla beton kafa
reisçiler nasılsınız iyimisiniz.
@omerazgan 2 sene once en kral sahin 8-10 bindi simdi 30 larda.. bmw konusmayalim haydi.. bu kafa nasil bi kafa anlayamadim...
Dolardan bize ne diyen arkadaşlar lütfen bu sorunun cevabını bir versin. YID modeli ile inşa edilen Otoyollar, Köprüler, Şehir Hastaneleri, Havalimanları geçiş ve kullanım ücretleri neden dolara endeksli yapılmış? Cesaretiniz varsa yaptırana , garanti verene sorsanıza..
@omerazgan sen git tatil yap.
@omerazgan gerçekten beynin çalışmıyor
@omerazgan 9993 oldu...
@hsyngoktas @hsyngoktas hala var mısınız yaa. Bu duzen değişmez
emir kulu...senden birsey olmaz..
Dolardan bize ne, maaşızı dolarla mı alıyorsunuz diyorlar? Mercedes, Audi dışında makam aracı kullanmayanlara hatırlatır mısınız, neden yerli makam aracı kullanmazlar..
nasseniz eyimisiniz reisçiler
Euro burda 8.560 bankalarda 9.962 görünüyor neden yanlış yazıyor ki anlamadim
Sabah değişir piyasalar kapalı olduğundan güncel görünmüyor
Dolar artınca ithal edilen her şeye zam gelir. Fiyatlar artar vede enflasyon da yükselir. Halkın alım gücü düşer.
@noraddeniz_2021 finans cepte uygulaması normal günlerde hafta sonu dahil 23:45 itibari ile değişimleri verirdi. şu anda vermiyor hatta düşüş gösteriyor. birileri emir verdi galiba. ama ziraatten $ almaya çalışırsak 8.20 gösteriyor
@mefasa sen TL yi sadece içerdeki piyasalar da mı işlem görüyor sanıyorsun :)
şu an tfx target ta 9.50 al sat
bankalar cuma 6 da isleme kapanir, cikinca yüksek satmayasin siye makas koyar fark yani o yüzden o şekilde
Geri Dön