Merkez Bankası duyurdu! FAST sistemi kullanıma açıldı

Para transferinde yeni dönem başladı. Merkez Bankası (TCMB), 7/24 anlık perakende ödeme uygulaması Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi'ni bugün itibarıyla vatandaşın kullanımına açtı.

Merkez Bankası duyurdu! FAST sistemi kullanıma açıldı

TCMB'den yapılan açıklamada, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bünyesinde geliştirilen yeni nesil 7/24 anlık perakende ödeme uygulaması Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi, bankalarla sürdürülen pilot testlerin tamamlanmasının ardından, 8 Ocak 2021 (bugün) itibarıyla kullanıma açılmıştır" denildi ve şu bilgiler verildi:

"FAST Sistemi ile birlikte, elektronik ödemelerin sisteme kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası (TCKN), telefon numarası ve e-posta adresi ile kolay ve pratik bir şekilde başlatılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sistemi de kullanıma sunuldu.

FAST Sistemi, yaygın kullanımının yakından izlenmesi amacıyla, ilk aşamada 50 TL limitli olarak başlatıldı. Bu limit, kullanımın yaygınlığına göre kademeli şekilde artırılarak 1000 TL’ye kadar yükseltilecek.

FAST Sistemi, işlem limitlerinin daha yüksek seviyelere çıkarılması ve karekodlu ödemeler ile ödeme isteme gibi katma değerli yeni özelliklerin de yakın vadede eklenmesiyle, dijital ekonominin bir üst seviyeye taşınmasına önemli katkılar sağlayacak."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
hangi para ile olacak
Bende aynı soruyu sormak isterdim ama pencereden baktığım zaman her kapıda 3-5 araba yollara baktığım zaman ise en ucuzu 50 bin ₺ olan ve sürekli el değiştiren araçları görünce marketlerde sürekli kuyruk görünce yazmaktan vazgeçtim...
ağlamayın bu kadar... Türkiye de trafiğe kayıtlı araç sayısı 25milyon olmuş.
Elindeki telefon parası ile
Ticarete hız katma ve gündelik işlerin kolaylığı için çok iyi bir uygulama oldu
50 TLylemi :)))
yaşadık desenize
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler