FİNANS

Puro ve sigarillolarda ÖTV düzenlemesi! KDV oranları değişti

Tütün içeren purolar, uçları açık purolar ve sigarillolar için uygulanan Özel Tüketim Vergisi Oranı (ÖTV) yüzde 45 olarak yeniden belirlendi.

Puro ve sigarillolarda ÖTV düzenlemesi! KDV oranları değişti

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile tütün içeren purolar, uçları açık purolar, sigarillolar ve diğerleri için ÖTV oranları yeniden belirlendi.

PURONUN ÖTV ORANI YÜZDE 45 OLDU

Buna göre; tütün içeren purolar, uçları açık purolar, sigarillolar, tütün yerine geçen maddelerden yapılmış purolar ve sigaralardan ÖTV oranı yüzde 45 olarak belirlendi.

Söz konusu ürünler için asgari maktu vergi tutarı 0,4386, maktu vergi tutarı da 0,5863 olarak uygulanacak.

Mart 2020'de Tütün içeren purolar, uçları açık purolar, sigarillolar, için yüzde 65,25 olan ÖTV oranı, yüzde 80'e yükseltilmişti. Söz konusu ürünler için 0,2429 lira olan asgari maktu vergi tutarı 0,3506 liraya çıkarılırken, maktu vergi tutarı da 0,4686 lira olarak belirlenmişti.

Kaynak: DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
Milletin zevkiyle uğraşın az kaldı. 2023'e
ya bu insanlara şaşıyorum. ne diye sigara, alkol ve uyuşturucu alırsınız ki. uyuşturulmak istiyorsanız. girin bir din mezhebine tabii bu islam hırıstiyanlık musevilik fark etmez uyuşturulmanın tavanını görürsünüz.
@sahinimrez Kesinlikle.Beyinlerini sıfırlarlar
sen ne anlatmak istedin ben anlamadin dinlere sövdünmü sevdinmi hakaretmi ettin valla anlayamadim uyusturmak nedemek
En büyük uyuşturucu dinlerdir.
@osman68aksaray din cahil halkların afyonudur , uyuşturur seni sorgulamazsın okumazsın
sorun islamda değl sorun iktidarlara menfaat için yanaşan cemaat ve imamlarda Allah ın emri haram yeme kul hakkına girme yetim hakkı yeme. ama sorgulayamayan insanlar demiyorki benim hocamın siyasetcilerin masasında yanında ne işi var diye. onlar cakka cukka derdinde öbür taraftada bunlara oy vermeyen dinsizlikle itham ediliyor.
senin dindwn anladigin bu mu. ataistmisin yoksa
@sahinimrez beğenilere baktım 303 kişi uyuşturulmuş 115 kişide direniyor.
bir bitmediniz gitti türkiyede üretici tütünü yasaklayacam diye uğraş dışarıdan gelene vergi üstüne vergi koy ozaman hepsini yasaklasınlar yetiyorsa bakalım
@osman68aksaray genelde uyuşturulanlar anlayamaz kardeş.
yani?? fiyat ne olucak ??
Geri Dön