FİNANS

Rusya'ya, dikkat çeken mektup: Türkiye uçuşları başlasın

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) aralarında Türkiye'nin de bulunduğu, Rus turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ülkelere uçuşların tekrar başlaması için mektup yazdı. Rusya Başbakan Yardımcısı'na yazılan mektupta Türkiye'de vaka sayılarının düşüşe geçtiği, uçuşların açıldığı Avusturya, Hırvatistan ve Macaristan gibi ülkelerde ise vaka sayılarında artış yaşandığına dikkat çekildi.

Rusya'ya, dikkat çeken mektup: Türkiye uçuşları başlasın

ATOR tarafından yapılan yazılı açıklamada, Rusya Başbakan Yardımcısı ve Rusya Koronavirüsle Mücadele Merkezi Başkanı Tatyana Golikova'ya bir mektupla turizm sektörüne ilişkin çeşitli taleplerin iletildiği belirtildi.

"1 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ TATİLLERİNİ YAPAMIYOR"

ATOR’un sitesinde yayımlanan mektupta, Türkiye ile uçuşların kısıtlanması sebebiyle turizm sektörünün zarar gördüğü vurgulanırken “Türkiye’ye yönelik kısıtlamalar nedeniyle şirketlerin turistlere yükümlülükleri 44 milyar rubleye çıktı. Yaklaşık 1,3 milyon kişi, kendilerinin ve turizm sektörünün kontrolü dışında gelişen süreç nedeniyle tatillerini gerçekleştiremiyor.” ifadesine yer verildi.

Rusya’dan uçuşların gerçekleştirilemediği çok sayıda ülkede salgın durumunun, uçuşların yapılabildiği çok sayıda ülkeden daha iyi olduğuna işaret edilen mektupta, “Türkiye’de vaka sayıları düşüyor. Öte yandan, uçuşların açıldığı Avusturya, Hırvatistan ve Macaristan gibi ülkelerde vaka sayılarında önemli artış yaşandı.” ifadesi kullanıldı.

Salgınla ilgili sürecin, Rusya’nın şartlarını karşıladığı ülkelerle uçuşların tekrar başlatılmasının istendiği mektupta, şunlar kaydedildi:

"Aşılanan Rus vatandaşlarını da belirli şartlar altında kabul edeceğini açıklayan ve Rus turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bölgelere uçuşların tekrar başlamasını öneriyoruz. Bu, turistlere planlı bir seyahat yapma fırsatı vererek sosyal gerilimi azaltacak ve ayrıca tur operatörlerinin yerine getirilmemiş yükümlülüklere ilişkin birikmiş borçları azaltmasına ve böylece tüketicilerle yaşanacak zorluklardan kaçınmasına olanak tanıyacaktır. Ayrıca Rusların aşılanma sürecini de hızlandıracaktır."

Mektupta, Türkiye'nin yanı sıra Yunanistan ve Mısır gibi bazı ülkelerin Rus vatandaşlarını kabul edeceklerine yönelik açıklamalar yaptıkları hatırlatıldı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
olayın virusle alakası yok, tamamen siyasi, içinizde hiçmi düşünen olmadı
aynen tamamen siyasi yoksa rusya okadar dikkatli bir ulke deil bizim insanimiz bes kat onlardan daha ondedir
istedigi kadar bizimkiler Rusyanin karari siyasi degil desin bu mektuptanda anlasiliyor siyasi oldugu.Rusya oldum olası bizi sevmez ayıdan post Rus dan dost olmaz çünkü kıskanç bir devlettir onlar kimsenin onlardan iyi olmasını istemezler kibirlidirler aynı zamanda.
@anadolum_2017 Rusya, Osmanlı'nın gerileme döneminde imparatorluğa en büyük darbeleri vuran ülke olmuştur belki de. Bu süreçte, Rusya ile yapılan savaşlar ciddi hasara yol açmıştır. Ki, Rusların sadece Balkanlar'daki katliamları İngiliz ve Fransızların Çanakkale'deki katliamlarının yaklaşık iki misline (253.00/500.000) tekabül eder. Öte yandan, Doğu bölgesinde stratejik çıkarları gereği Ermenileri kışkırtan ve Ermeni Meselesi'nin filizlenmesinde kilit rol oynamış olan iki (Diğeri İngiltere) ülkeden birisi yine Rusya'dır. Bütün bunları ben değil İstanbul Üniversitesi tarih ders kitabı söylüyor!
dokunmayin Ruslara. bırakın gelsinler
Geri Dön