FİNANS

SGK'dan flaş grip aşısı açıklaması!

Sosyal Güvenlik Kurumu, bir defalığına mahsus olmak üzere grip aşısının fiyatını karşılayacaklarını sosyal medya hesabından açıkladı. Grip aşısı bedelinin ödendiği ilk grup olan 65 yaş ve üzerindeki kişilerde herhangi bir belge aranmaksızın grip aşılarının karşılanacağı belirtildi.

SGK'dan flaş grip aşısı açıklaması!

Bazı kronik hastalık taşıyanlar; Astım dâhil kronik pulmoner ve kardiyovasküler sistem hastalığı olan erişkin ve çocuklar, Diyabet dâhil herhangi bir kronik metabolik hastalığı olanlar, Kronik renaldisfonksiyonu, hemoglobinopatisi veya immün yetmezliği olanlar veya immünsupresif tedavi alan erişkin ve çocuklar, 6 ay-18 yaş arasında olan ve uzun süreli asetil salisilik asit tedavisi alan çocuk ve adolesanların grip aşılarını, yılda bir defaya mahsus ücretsiz olmaları mümkün.

GRİP AŞISI ÜCRETİ 85,12 TL

Gebeliğin 13. haftasından doğuma kadar geçen sürede anne adayları da ücretsiz grip aşısı yaptırabiliyor. Grip aşısı eczanelere gelmeye başladı. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, 85,12 TL olan aşının eczanelerden ücretli olarak verilmeye başladığını duyurdu.

TEİS Başkanı Nurten Saydan, grip aşısının eylül ve kasım ayında yapılması önerisinde bulunarak, “Grip ciddi bir hastalıktır ve risk grubu içerisinde yer alan bireyler yakalandığında ciddi komplikasyonlar gerçekleşebiliyor. Her yıl mevsimsel gribe neden olan grip virüsü değişebilmektedir ve grip aşısının içeriği DSÖ tarafından 1 yıl önce salgın yapan virüs tiplerinin belirlenmesi ile geliştirilmekte ve aşının içeriği bu uygulamaya bağlı olarak her yıl değişmektedir” ifadelerini kullandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Suriyelilere Genel Sağlık sigortası Ücretsiz Kendi vatandaşın işsiz kaldığı zaman Gss pirim borcu ödüyor.. Asgari ücret üzerinde ki vergi mi kaldırıldı fakir fukaraya ne yapıldı.. ?
bırakın artık bu işleri Avrupa Birliği fonundan odeniyor
@ugur_engin_1990 YABANCILARA AVRUPA BİRLİĞİ ÖDÜYORSA TÜRKİYE'DE TÜRK VATANDAŞINA ÖDESİN. YABANCIYA MAAŞ HALKINA KAKAŞ OLMAZ. BENİM BİLDİĞİ FAKİRLER VAR BİR TANESİ ÜÇ ÇOCUKLU BOŞANMIŞ ÇOCUKLARI KÜÇÜK OLDUĞUNDAN ÇALIŞAMİYOR VE ÜSTELİK KİRACI DUL MAAŞI ALIYOR ONLA GEÇİNMEYE ÇALIŞIYOR AMA DEVLET YARDIM ELİNİ UZATAMIYOR. DAHA BÖYLELERİ ÇOK FAKİR MAHLEDE OTURURSAN GÖRÜRSÜNÜZ. APARTIMANDA OTURANLAR NE ANLAR.
@ugur_engin_1990 iki sene önce 45 milyar dolar harcadık diye hava atanlara bir sor bakalım,avrupa birliği acaba milyar doları hiç vermiş mi milyon dolar vererek ağlamasını önlediler,
Birseyler yapmaya çalışıyorlar ama yapacağız diye ortalığı batırıyorlar. Hani maske verilecekti. 5 gün dayanamadilar. Doları çekeceğiz diyorlar faiz çıkıyor. Faizi indireceğiz diyorlar Dolar çıkıyor oyuncak gibi. Zaten gidiciler de benim tek korkum, 3 5 tane suriyeli milletvekili adayı gösterecekler diye. Suriyelilerin oyları için. Bunlar gitmez böyle olursa baştan
Biz ülke olarak ne işe yarıyoruz?
Geri Dön