FİNANS

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Kısa çalışma ödeneği devam edecek!

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısa Çalışma Ödeneği ve KDV indirimi sürelerinin uzatıldığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada "Nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Turizm Haftası dolayısıyla turizm sektörü temsilcilerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, milletin evinde turizm sektörünün temsilcileriyle verimli bir istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini belirtti.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 3 AY UZATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, "Tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık." diyerek müjdeyi verdi.

KDV İNDİRİMİ SÜRECEK

Toplantıda, turizm sektörünün sorunlarını, beklentilerini gözden geçirdiklerini, sektörel kazanımları nasıl daha ileri götürebileceklerini ele aldıklarını aktaran Erdoğan, şu açıklamayı yaptı; "Turizm sektöründe mayısta sona erecek KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam etmesine karar verdik." şeklinde konuştu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 62 yorum
Sana da bu yakışırdı Başkanım. Milletini mağdur etmezsin sen
yeteri kadar mağdur etti zaten bunlar sus payı
Bu 1bin tl lik pandemi yardımı ne oldu aradan tam bir sene geçti hala ses seda yok
çalışanlar daha çok mağdur toplam kısa çalışma ödeneği uygulanan dönemde 7 ay yani 210 prim günümüz çalındı ve 3 ay daha çalınacak
patronlar yaşadı madem yaptın gelir kaybı yaşayan esnafın ödeneğinide uzat
keşke uzatılmasaydı.kısa çalışma ödeneği işverenin işine yarayan bir şey.biz gene aynı saatte kadar çalışıyoruz.devletin hesabımıza yatırdığı kadar eksik ücret veriliyor. ayrıca sigortalarda buna yarım günlük yatırılıyor.
Geri Dön