Son dakika...DİSK'ten yeni asgari ücret açıklaması

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, 3 bin 800 liralık asgari ücret talebini yineledi ve ücretin tümüyle vergi dışı bırakılması gerektiğini söyledi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücretin tümüyle vergi dışı bırakılarak hesaplanmasını istedi.

DİSK'e üye bir grupla birlikte Beyoğlu'ndaki İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan Çerkezoğlu, yeni yılda asgari ücretin 3 bin 800 lira olması yönündeki taleplerini tekrarladı.

Çerkezoğlu, asgari ücretin evrensel kabul görmüş kurallara ve ilkelere göre hesaplanmasını istediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Asgari ücret sadece asgari ücretle çalışanların değil, bu ülkede emeğiyle geçinen herkesin çalışma ve yaşam koşullarını belirleyen temel bir ölçüdür. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda belirleyici konumda olan hükümetten ve işverenlerden, asgari ücreti uluslararası standartlara uygun bir biçimde, işçinin ailesini hesaba katarak belirlenmesini ve asgari ücretin tümüyle vergi dışı bırakıldığı bir biçimde hesaplanmasını talep ediyoruz."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 43 yorum
Suriyeli alırım daha iyi işe 1500e çalışıyorlar arı gibi
seni Suriye'de görmek isteriz
senin gibi zihniyetler oldukça bu ülke iflah olmaz
@negan fazla veriyorsun afganlar 1000 tl ye çalışıyor
@negan al çalıştır o zaman buraya gelipde milletin üçbeş kuruş alacağıekmek parasına dil uzatma
o övdüğün Suriyeliler yarın arabanın multimedya ekranını karının koynundaki gerdanlığı çalarsa görürüm o zaman seni
@negan aç karnını doyur önce sen,Suriyeliler beleşin peşinde kim takar senide işinide.
La bi git adamlara kalacak yer maaş yemek derken yine asgari ücret veriyorsun ha SSK yok ama ondada bi iş kazası olsun bak sen yaygarasını ozaman gör işyerini kapatsınlarda gör
öyle rakamlar telafuz ediyorsunuz ki verilmesi işveren tarafından imkansız biraz inandırıcı olsun dediğiniz rakamlar
keşke olsa godaman kesim izin vermez Ahmet davutoğlu basbakan ken bir acıklama yapmıstı biz hükümet olarak yükseltmek istiyoruz fakat tüsiad adam çıkarma küçülmeye gitme ile bizleri tehtit ediyor demişti bu nedenle hangi hükümet olursa olsun sorun tüsiad a bağlı godomanlarda adamlarda paylaşma ruhu yok
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler