Telegraph: Hakan Uzan lüks telefon markası Vertu'yu satın aldı

İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, lüks cep telefonlarıyla tanınan Vertu şirketinin Hakan Uzan tarafından satın alındığını yazdı.

Telegraph: Hakan Uzan lüks telefon markası Vertu'yu satın aldı

İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, lüks cep telefonlarıyla tanınan Vertu şirketinin firari işadamı Hakan Uzan tarafından satın alındığını yazdı.

Sözcüsü aracılığıyla Telegraph'a konuşan Uzan "Vertu niş bir pazarda tanınan güçlü bir marka" dedi ve ekledi:

"Vertu'nun potansiyelini gerçekleştirecek yatırımları yapmak ve ekiple birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum."

Gazeteye göre 40 bin sterlinlik (180 bin TL) fiyat etiketiyle dünyanın en pahalı cep telefonlarından bazılarını satan ve merkezi İngiltere'de bulunan Vertu için Uzan'ın Kıbrıs'taki şirketi Baferton Ltd. 50 milyon sterlin (227 milyon TL) ödedi.

'Sürgündeki gizemli hanedan'

Gazetenin kıdemli ekonomi muhabiri Christopher Williams, Uzan ailesini "Sürgündeki gizemli Türk iş hanedanı" olarak tanımlarken Hakan Uzan'ın hem ABD Başkanı Donald Trump ile hem de Vertu şirketini kuran Nokia ile mahkemelik olduğunu hatırlattı.

2000'lerin sonuna doğru küçülmeye giden Nokia, Vertu'yu 175 milyon sterlik karşılığında EQT adlı bir yatırım fonuna satmış, 2015'te ise şirketi Hong Kong merkezli Godin Holding almıştı.

Vertu'nun en güncel mali tablosuna göre şirket 2014 yılında 110 milyon sterlinlik satışa rağmen 53 milyon sterlin zarar etti.

Vertu'nun Yürütme Kurulu Başkanı Gordon Watson ise satışla ilgili Telegraph'a şunları söyledi:

"Baferton bizim vizyonumuzu paylaşıyor: Her yıl 1.5 milyar akıllı telefonun satıldığı dünyada yüksek kaliteli, ayrıcalıklı ve özel hizmetleri bulunan ürünlere talep var. Baferton ile birlikte Vertu'yu geliştireceğiz."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Adamlar zamanında Türkiyeyi iyi soymuşlar paraları hala bitmedi.
@onyaprak adamın 9 tane barajı iki tane bankası 250 tane şirket sayısız fabrikaları vardı. tek hataları cem uzanın genç partiyi kurması oldu. memleketin her şeyi benim niye benim olanı başkası yönetsin deyince ipi çekildi.
@onyaprak Adamlar en azından millete iş veriyordu maliyeden calmıyordu direk,Hakan uzan hırsızda cumhurbaşkanı ne oğlu bilal nerden aldı gemileri acıklasınnnnnnnnnnnnnn
BUNLARDA TANSU ÇİLLER DÖNEMİ HIRSIZLARI
Önce AKPden kurtulmak gerek
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler