FİNANS

TESK Başkanı'ndan zincir marketlerin internetten satış yapmasına tepki!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında pazar günleri kapalı olan zincir marketlerin, satışlarına internetten devam etmesini eleştirdi.

TESK Başkanı'ndan zincir marketlerin internetten satış yapmasına tepki!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında pazar günleri kapalı olan zincir marketlerin, satışlarına internetten devam etmesini eleştirdi.

"ESNAF HAKSIZ REKABETLE KARŞI KARŞIYA"

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, "tam kapanma" döneminde kapalı olması gereken sektörlerin internet üzerinden satışlarını sürdürdüğüne dikkati çekti.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle iş yerleri kapalı olan esnafın satamadığı ürünlerin tamamının internetten satılabildiğine işaret eden Palandöken, şunları kaydetti:

"Genelgeyle pazar günleri zincir marketler kapalı olduğu halde kargo ve lojistik firmaları aracılığıyla satışa devam ediyor. İnşaat ve imalat dışındaki sektörler kapalı olduğu halde tüm sektörlerde internet üzerinden satışlar yapılabiliyor. AVM'ler kapalı ama buralarda satılan ürünlerin tamamına internet üzerinden ulaşılabiliyor. Olan yine esnaf ve sanatkarlara oluyor. Esnaf, haksız rekabetle karşı karşıya kalıyor. Madem bu sektörlerde tam kapanma var, bunların yaptıkları satışlar Hazine ve Maliye ile İçişleri bakanlıklarınca incelenmeli ve yasak günlerinde satışların nasıl yapılabildiği sorulmalı."

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
İnternetten satışa karışmayın, herkes evden çıkamıyor, hastası var, engellisi var, bakıcılı olanlar var.
bende o sektördekuryeyim dede sen işine bak herkes memnun çok şükür millet internet olmasa ihtiyaçlarını nasıl karşılayacak artık mağaza mağaza dolaşma devri bitti bak sana bir örnek daha dernek başkanı amca yada konfederayon neyse isteyen her esnaf bu satış şirketleri aracılığı ile üye olup ürünlerini satıyor satıcı bir çok tanıdığım var hepside memnun bir dip not daha siz konuşmaktan başka bir işe yaramayan cibi dolu rahat adamlarsınız bende yıllarca oda dernek hapsinde kayıtlı bulunduğum aidat ödemekten bıktım o yüzden boş konuşma
sanane alan memnun satan memnun artık her şeyi kısıtlayın olsun bu millet yeter diyecek bunuda unutmayın
Geri Dön