FİNANS

Son Dakika: Gelir, kurum ve geçici vergilerin ödenme tarihi değişti! İşte son ödeme tarihi

Son dakika haberine göre, beyanname verme süresi 31 Mayıs 2021 Pazartesi tarihine kadar uzatıldı.

Gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilmesi ile tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 31 Mayıs Pazartesi gün sonuna kadar uzatıldı.

BEYANNAME TARİHİ 31 MAYIS OLDU

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Bakanlığa iletilen talepler ve sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması nedeniyle 17 Mayıs gün sonuna kadar verilmesi gereken 2021 yılı birinci geçici vergi dönemine (ocak-şubat-mart) ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerinin uzatılması kararlaştırıldı.

Buna göre, söz konusu beyannamelerin verilmesi ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 31 Mayıs Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.

Söz konusu uzatma, ilgili geçici vergi dönemi itibarıyla beyanname verme tarihi 17 Mayıs günü sonu olan özel hesap dönemine tabi mükellefleri de kapsıyor.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Allah razı olsun ya, ne büyük lütuf. Hem insanları 17 gün eve kapatalım hem de para kazanamayan bu insanlardan vergi almaya devam edelim. Vallaha pandemide vatandaşa destek sürecini çok güzel yönetiyorsunuz!!! Para kazanamayan vatandaştan vergi almaya devam edeceğinize milyonlarca borcunu sildiğiniz yandaş müteahhitlerinizden para alın.
masallah vergileri alin milletin yemeye ekmegi yok bunlar vergilerin suresini uzatiyor.Almayin vergi nolacak gunahtir ya Allah bildigi gibi yapsin.iftara az kaldi sabirli olun karniniz doyacak
Eee zaten 17 mayisa kadar kapalı sonra 19 mayısı da bahane edip 1 hafta daha uzatacaksınız! Bu pandemi döneminde devletten beklenilen hiçbirşeyi yapmadılar şubat mart ayında kapatacaktınız! Bıktık bu yönetimden!
Geri Dön