TESK'ten düşük faizli krediyle emeklilik talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emekliliği gelmesine karşın prim borcundan dolayı bundan yararlanamayan esnaf ve sanatkarlara düşük faizli krediyle emeklilik imkanı sağlanmasını istedi.

TESK'ten düşük faizli krediyle emeklilik talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle zor günler geçiren binlerce esnafın, zamanı gelmesine karşın prim borcundan dolayı emekli olamadığını bildirdi.

Bu durumda olanların prim borçlarının yapılandırılarak emekli olabilmeleri için yeni bir protokol beklediğini belirten Palandöken, şunları kaydetti:

"Prim borcundan dolayı emekli olamayan esnaf ve sanatkarımız için Sosyal Güvenlik Kurumu ve kamu bankaları arasında en son 2018'de imzalanan iş birliği protokolü bu dönemde de tekrarlanmalı. Geçmişte prim borcu bulunan ve emekli olmak isteyen çok sayıda esnafımız protokol sayesinde bankadan aldığı kredilerle prim borcunu yapılandırarak emekli olmuştu."

Salgında esnafın hiçbir şekilde sicil engeline takılmaması gerektiğini vurgulayan Palandöken, "Zaten esnafın talep ettiği protokol gereği emekli aylıklarından kesinti yapılacağı için bankaların herhangi bir riski yok. Prim borçlusu esnaf için düşük faizli kredi ile emeklilik yolu açılsın." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
sayın başkanımız biz asgari ücretliyiz peki bize bu pastadan pay yok mu.biz ne yapacağız peki.
Esnafın tırnağına kurban olun siz,lüks makamınızda oturun esnaf bitmiş daha yenimi aklınıza geliyor emeklerimiz gitti,hayatımız bitti,siz siyasetçiler hayatınız riya ve yalan hakkımı helal etmiyorum size
Ben esnaf olarak bugün sizlerden bir kere daha nefret etttim,biz esnafa yardımcı olunacağına haciz yapıyor devlet tarafından,vergi borcu yapılandırmamıza rağmen malımıza e-haciz yapılmış bugün e- devletten gördüm siz hala yapılandırma diyorsunuz iş işten geçti palandöken efendi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler