Yerli ve milli elektrikli traktöre yoğun ilgi

Kayseri'de bu yıl 15'incisi düzenlenen 'Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Tarım Fuarı'nda sergilenen yerli ve milli elektrikli traktör, çiftçilerin yoğun ilgisini gördü.

Kayseri'de tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren firmaların yer aldığı fuar, düzenlenen törenle açıldı. Fuarın açılış töreninde konuşan Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Şahin, Kayseri'nin sanayi ve tarım kenti olduğunu belirterek, "Türkiye'deki en önemli et üretim merkezlerinden olan Kayseri'de geçtiğimiz yıl 35 milyon kilogram et üreterek ülkemiz ekonomisine ciddi bir katkı sağlandı. Kayseri yumurta üretiminde de çok iyi bir noktada, Türkiye'den ihraç edilen her 3 yumurtadan biri Kayseri'den gitmektedir" dedi.

Kayseri ve çevre illerden çok sayıda çiftçinin katıldığı fuarda, en çok ilgiyi yerli ve milli elektrikli traktör gördü. Fuara katılar çiftçiler, ağustos ayında üreticiyle buluşması planlanan traktörle bol bol fotoğraf çektirdi. Yerli traktörün 45 dakikada şarj ile 7 saat çalıştığı belirtildi. 60 yıldır çiftçilik yaptığını ve uzun yıllardır traktör kullandığını belirten 71 yaşındaki Cuma Aslan "Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Mazot derdinden kurtulacağız. Ülkemiz için çok önemli bir üretim. İnşallah bende elektrikli traktörden alacağım" dedi.

KAYNAK:DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
ulen herşeye muhalefetsiniz şimdiki köylü sehirliyi solladı geçti köylü her yıl Avrupa'ya gezmeye gidiyor altında 1 traktör 1 araba en az 3 5 tane büyük baş hayvanı var devlette destek veriyor yediğiniz önünüzde yemediginiz arkanızda utanın kendinizden.
köylü her yıl avrupa'ya mi gidiyor
@hancere hangi devlet...
O elektrikli traktörü herhangi bir köy evindeki elektrik tesisatı ile 45 dakika da şarj edemezsiniz.. O akünün kullanım ömrü, yıllık, aylık işletme maliyeti nedir ?
hancere öncelikle genel anlamda konuşmayınız sizin pâsagibi dediğiniz ekmegine yağ calınan yandaşları demek istediniz sanırım ha bu yerli milli traktöre gelince akü fiyatların kac dolar oldugunu once onu tanıtımını yapsınlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler