Faizlerin düşmesi can suyu oldu! Sıfır otomobiller banttan inmeden satılıyor

Geçen ekim ayında 3 kamu bankasınca başlatılan "Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası"nın 31 Mart'a kadar uzatılmasıyla sıfır otomobil satışlarında adeta patlama yaşandı. Sıfır otomobil ve hafif ticari araç satışları, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 90 artarak 14 bin 373'ten 27 bin 273'e yükseldi.

Kamu bankalarının yerli üretimi desteklemek amacıyla geçen ekim ayında hazırladığı "Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası"nın uzatılmasıyla otomobil ve hafif ticari araç satışlarındaki hareketlilik "tam gaz" devam ediyor.

Sıfır otomobiller banttan inmeden satılıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 78 yorum
açızzzzzzz aççç
Millet aç aç baksanıza gariban milletin bayiden alacağı son model araçları bulamıyor yazık değilmi bu halka nerde bu devlet acilen son model araç tedarik etsin garibanlar sabırsızlıkla bekliyor
biz milletin araç almasına karşı değiliz, bir taraf böyleyken diğer tarafın neden çaresiz olduğunu sorguluyoruz. aslında sorgulamıyorum banane benim tuzum kuru
@polat_ozkan_1976 o zaman ne zırlıyorsun??
@polat_ozkan_1976 Garibanlık değil para kazanmak için.. alanların çoğu üstüne kar ekleyip satışa çıkardılar. Araba fiyatları uzun süreler artmaya devam edecek..
yersen
Yok kardeşim gerçekten öyle. Arkadaş 350 bin TL lik araç almak için sıraya girdi öyle aldı. Vallahi alan alıyor, kimisi sefil kıt kanaat geçiniyor. Bu işte bir gariplik var.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler