FİNANS

Son Dakika: Ford Otosan'dan 2 milyar avroluk yatırım açıklaması! Ali Koç duyurdu!

Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'nda konuşma yapan Ali Koç, 2 milyar avroluk yatırım ile Türk otomotiv sektörünün en büyük yatırımını yapacaklarını açıkladı.

Son dakika haberine göre Ali Koç açıklamasında, 2 milyar avroluk Türk otomotiv sektörünün bugüne kadarki en büyük yatırımını gerçekleştireceğiz.

FORD OTOSAN'DAN YATIRIM AÇIKLAMASI

Ali Koç, "Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı"da yaptığı konuşmada, 2 milyar avroluk Türk otomotiv sektörünün bugüne kadarki en büyük yatırımını gerçekleştireceklerini açıkladı.

Ali Koç, şunları kaydetti:

"Yeni yatırımımızla Kocaeli fabrikamız, Türkiye’nin batarya dahil ilk ve tek elektrikli araç entegre üretim tesisi haline gelecek. Tarihimizin en büyük otomotiv yatırımını yapıyor olmak Topluluğumuzun ve ortağımız Ford Motor Company'nin ülkemize inancının en büyük ispatı. 10 yıl sürecek bu yatırımı ileriye dönük stratejik bir hamle olarak görüyoruz."

(AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 60 yorum
Servetini yurtdışına taşıyan yerli ve milli geçinenlere Kapak olsun...
@semih_kaptan_1992 aynen bakınız fetöcü Ülker , Pladis (ingiltere) Birde iflas ediyoruz diyip borç yapılandırmaya gittiler. Bütün paralar pladis'e aktarıldı. Ama sorsan Koç vatan haini :)
Ulker grubu araziye uydu. Bide borc yapilandirdi.
mesut ozil de ceo olsun...
@diler_1974_bmzvs kıskandın mı? Bravo demek ne kadar da zorunuza gidiyor.
küçücük laf bunlar.memleketle işi olmayanların ucuz düşleri..
bağnazın tekisin belli.gereksiz insan.acaba senin ne hayrın oldu bu memlekete.cahil.
DEVLETE millete hayırlı uğurlu olsun
Geri Dön