FİNANS

Rusya ile uçuşlarda flaş gelişme! Rusya heyeti Türkiye'ye geliyor...

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Rus heyetinin Türkiye ile uçuşların açılmasına ilişkin durumu değerlendirmek üzere hafta ortasında Türkiye'ye gideceğini açıkladı.

Rusya ile uçuşlarda flaş gelişme! Rusya heyeti Türkiye'ye geliyor...

Rospotrebnadzor'dan yapılan yazılı açıklamada, "Rusya ve Türkiye arasında daha önce yapılan anlaşmalar çerçevesinde Rus heyeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) durumunu değerlendirmek amacıyla hafta ortasında Türkiye'ye gidecek. Ziyaret sonucuna göre uçuşların yeniden başlatılması ve turizm hizmetlerinin sağlanmasına ilişkin kararlar alınacak" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Rus heyetinin, Rospotrebnadzor ve ona bağlı bilim enstitüleri, Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) ve Rusya Savunma Bakanlığının ilgili kurumlarının uzmanlarından oluşacağı belirtildi.

21 HAZİRAN'A UZATILMIŞTI

Rusya, Türkiye ile normal ve charter uçuşların 15 Nisan-1 Haziran'da sınırlandırma kararı almış, ardından da söz konusu kararı 21 Haziran’a kadar uzatmıştı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 17 Mayıs'ta Rus heyetinin, iki ülke arasında uçuşların açılmasına ilişkin durumu değerlendirmek üzere Türkiye'ye gideceği ve turizm merkezlerinin aldıkları güvenlik önlemleri açısından denetleneceğini açıklamıştı.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
yazıklar olsun dünyanın kendi kendine yetebilen tedi ülkesinden biriyken ruslardan gelecek üç kuruşluk turizm geliri için dilenci gibi olduk dünya bizi kıskanıyor durmak yok yola devammmm
GELMEYİN ULEN. BATSIN BU TURİZM SEKTÖRÜ. KENDİ ÜLKESİNİN İNSANINA 3.SINIF MUAMELESİ YAPAN KIÇI KIRIK RUSLARI EL ÜSTÜNDE TUTAN OTELCİLER BATIN İNŞALLAH. TÜRK VATANDAŞINA 2 BİN TL. OLAN OTEL FİYATI ELİN GAVURUNA 200 TL. YOK BÖYLE BİR ZİHNİYE BATIN ULEN BATIN
VAY ANASINI AFRİKA ÜLKESİ GİBİYİZ 300 $ BİR HAFTA TATİL YAPIYORLAR DAHA AGIZ KOKULARINDAN DA GEÇİLMİYOR SANKİ DENETLEMEDEN GEÇEMEZSEK RUSLAR ABD VEYA KANADA YA GİDECEKLER :
Geri Dön