Bakan Varank'tan Eminönü esnafına kredi müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sel felaketinden etkilenen Eminönü esnafına, ilgili kuruluşumuz KOSGEB'in 'Acil Destek Programı' kapsamında 100 bin liraya kadar sıfır faizli ve 1 yıl geri ödemesiz kredi veriyoruz." ifadesini kullandı.

Bakan Varank'tan Eminönü esnafına kredi müjdesi

Bakan Varank, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul'daki Eminönü Yeraltı Çarşısı'nda faaliyet gösteren esnafa yönelik Acil Destek Kredisi Programı hazırladıklarını bildirdi.

Esnafa KOSGEB üzerinden faizsiz kredi verileceğini belirten Varank, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sel felaketinden etkilenen Eminönü esnafına, ilgili kuruluşumuz KOSGEB'in 'Acil Destek Programı' kapsamında, 100 bin liraya kadar sıfır faizli ve 1 yıl geri ödemesiz kredi veriyoruz." bilgisini paylaştı.

FAİZSİZ KREDİNİN ŞARTLARI

Eminönü Yeraltı Çarşısı'ndaki su baskınından etkilenen ve bu durumunu valilik ve kaymakamlık gibi ilgili resmi makamlardan belgeleyen, KOSGEB Veri Tabanı'na kayıtlı, güncel KOBİ Beyannamesi onaylı işletmelere uygun koşullarda finansal destek sağlamak amacıyla Acil Destek Kredisi Programı hazırlandı.

Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limiti 100 bin lira olacak. Faizsiz kredinin vadesi, ilk 12 ayı ödemesiz, kalanı 3'er aylık eşit taksitler halinde ödemeli olmak üzere toplam 36 ay olacak. Müracaatlar, KOSGEB'in İkitelli OSB, Haliç ve Anadolu Yakası müdürlüklerine yapılabilecek.

Bakan Varank, kredi müjdesini İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın Eminönü esnafını ziyareti sırasında telefonla arayarak iletti.

KAYNAK:AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
hiçbir tedbir hiçbir önlem almayan belediyenin kusurunu, bakanlık kapatıyor. yazık günah o paralayı chp ödesin.
@sprglvs28 troll orayı yapan akp. Adam gibi yapsaydı su basmasaydı
@sprglvs28 sen bu zamana kadar nasıl yasadın la bu beyinle Allah ın yaratıp ibret alın bakın bunun gibi olmayın kullarım dediği
troll devletin parası AKP nin parası değil bizim vergilerimiz tabi ki halka verilecek sanki AKP kendi.kendi.parasindan ödüyor 20 yıldır alt yapıyı yapma sonra 2 aylık adama yıkmaya çalış beyin nerde
IBB yi 25 yil boyunca yönetenlerden hesabını sorsaniza.
2009 da Istanbul da yaşanan sel felaketinde ölen 31 kişi için AKP ne kadar ödeme yapmıştı ?
@sprglvs28 akp gelene kadar neden ödenmiyordu peki
İstanbul'a ne felâket gelirse 5 yıllık imamogluna atmayın 25 yıllık AKP atın.25 yaşındakiler yorum bile yapmasın...
esprili trol.kendi söylediğine inanabiliyonmu...
SEN KARTAL İLE TAVUK ARASINDAKİ FARKI BİLİRMİSİN ???? SENİN GİBİ KÖLELERİN İŞİ ZORDA BİZİM NE SUÇUMUZ GÜNAHIMIZ NE!!!!
adam dükkanini sigortali yapsaydi kardesim. milletin issiz cocuklarina is imkani saglayin. birakin bu bos beles isleri.
palavra 3-5 kişi alır onlarda belli
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler