Borç yapılandırma uygulamasına küçük işletmeler de dahil edildi

Türkiye Bankalar Birliği'nce (TBB), Türkiye Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmaları kapsamında hazırlanan borcu 25 milyon TL altında bulunan küçük ölçekli şirketlere yönelik uygulamanın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından onaylandığı bildirildi.Türkiye Bankalar Birliği, borcu 25 milyon TL altında bulunan küçük ölçekli şirketlere yönelik uygulamanın BDDK tarafından onaylandığını duyurdu.

Borç yapılandırma uygulamasına küçük işletmeler de dahil edildi

Türkiye Bankalar Birliği, borcu 25 milyon TL altında bulunan küçük ölçekli şirketlere yönelik uygulamanın BDDK tarafından onaylandığını duyurdu.

TBB tarafından Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması Uygulaması Hakkında yapılan duyuru, Birlik'in sitesinde yayımlandı.

Duyuruda, Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmaları kapsamında hazırlanan borcu 25 milyon TL altında bulunan küçük ölçekli şirketlere yönelik uygulamanın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından onaylandığı belirtildi.

Birlik tarafından bu uygulama hakkında Rekabet Kurumu'na menfi tespit/muafiyet başvurusunda bulunulacağı kaydedilen duyuruda, "Kurumun vereceği muafiyet onayı akabinde uygulama yürürlüğe alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
BU ÜLKEDE İŞLETME SAHİBİ OLAMAMIŞ MİLYONLAR VAR.İŞÇİ ÖĞRENCİ EMEKLİ .BUNLAR İÇİNDE KREDİ BORÇLARINI YAPILANDIRMAYA ÇARE OLSANIZ İYİ OLMAZMI.MESELA BORCU EN FAZLA 50.000 TL OLANLARA 1- BİR YIL BORCU DONDURMA 2-VEYA BORCA AİT TAKSİTLERİN ÖDEME MİKTARLARININ BİR YIL İÇİN %50 SİNİN ÖDENMESİ KARARI VERİLSE İNSANLAR BİRAZ NEFES ALIR.YANİ HER AY 1300 TL KREDİ BORCU ÖDEYEN %50 Sİ OLAN 650 TL ÖDEYECEK BU 1 YIL BOYUNCA BU ŞEKİLDE ÖDENSE .AYRICA ENFLASYON A BAĞLI OLARAK GEREKİRSE 1 YIL DAHA UZATILMALI OLMALI
kardes, vatandasin canini almak dururken, niye can versinki? halk cokmu umurlarinda?
normal kredi borcu olanada uygulansin hep zenginleri dusunceginize
konut kredisi alan tüketici içinde geçerli olacakmı yapılandırma acaba
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler