Dünyanın en büyüğü olacak! Başakşehir Şehir Hastanesi yıl ortasında hizmete girecek

Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan Türkiye’nin en büyük 3. sağlık yatırım projesi olan, İstanbul ve çevre illere hizmet verecek Başakşehir Şehir Hastanesi'nde inşaat çalışmaları devam ediyor. 2682 yatak kapasitesiyle sağlık hizmeti vermeye başlayacak olan hastanenin bu yılın ortalarına doğru açılması planlanıyor.

1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı ile İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi, ana hastane binasına yerleştirilecek 2040 sismik izolatörle, "Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörlü Binası" unvanına sahip olacak.

Hastane deprem izolatörleri sayesinde, yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, aksamadan yerine getirmeye devam edecek. Başakşehir Şehir Hastanesi, 2354 yatak kapasiteli Ana Hastane, 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 128 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi'nden oluşacak. Ana hastane, ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulu 6 adet bloktan oluşacak.

KAYNAK:DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Adamsın reis.. İstemezükçülerin bütün çelme atmalarına rağmen bu ve benzeri eserleri nakış nakış tüm Türkiye ye işledin. Yüzlerce baraj, binlerce km yol. Savunma sanayi vs.. Saymakla bitmez.. Adın Türk tarihinde altın harflerle yazılacak. Kıskanalar çatlasın.
Kim bir çivi çakıyorsa bu Vatan"a Allah razı olsun.
Bir de yıllık hasta garantisi ve hazineye yıllık maliyeti hakkında bilgi verseniz ya!
@selim_kaldirim_1982 BANA BALIK TUTMAYI ÖĞRET DİYE BİR ATASÖZÜ VAR. ÜRETİM OLMAYAN ÜLKE BATAR. TARIM ÜLKESİYİZ TARIM BİTTİ HAYVANCILIK ÜLKESİYİZ HAYVANCILIK BİTTİ. FABRIKALARIMIZ VARDI SATILDI. NASIL ÜRETECEĞİZ. ÖNCELİK ÜRETİM HA HASTANE GÜZEL BİR ŞEY YAPILSIN. GEL GEL GÖR Kİ HASTANEDE SIRA ALAMIYORUZ. 15 20 GÜN SONRASINA ALIRSAN DA ŞANLISIN.
@selim_kaldirim_1982 sen biraz tarih oku... bilgi sahibi ol sonra fikir beyan et. hasta garantili hastanemi olur ?
yüzlerce baraj
adalet sarayı ''büyük'' havalimanı ''büyük'' kaçak saray''büyük'' marmarada yapılan saray''büyük'' hastaneler ''büyük'' rant ''BÜYÜKKK'' hep büyük binalar yapılıyorda içindeki sistem aynı, onun büyümesi lazım, betonda boğulasın ey hükümet, millet aç bitmiş kanıbozuklar...
Sen açlık görmedin herhalde kim bu Vatana bir çivi çakıyorsa Allah razı olsun,parti fark etmez.
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.
@yurtsever06 1 liralık çiviyi 5 liraya çakıyorsa farkeder...
Olmamış, İstanbul da debrem mi olacak, boşuna masraf, hasta olmayacağından boş yatırım, kesin rüşvet alınmıştır, ne gerek vardı, paralar ayakkabı kutularında taşınıyormuştur, damatlar ele geçirmiştir, oğlanlar yemiştir, olmaz, yapamazlar, debremi tetikler, çevre kirliliğine sebep olur, istanbul için yıkımdır ve BİZ KARŞIYIZ ABİ. KARŞI OLMALIYIZ ABİ. çok bilecen olduğundan C.B. yanıltılmıştır birileri tarafından, eşi modern olanlar için gidilmemisi gereken bir ortam, O cahil halkla birlikte mi olacaklar çünkü onlar HERHANGİ BİR İNSAN Değiller ABİ. Adamlar SAHİP ABİ, nasıl gelsinler oraya.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler