Polis merkezinde görev yapan polislerin mesai saatleri kısaltıldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı 124 polis merkezinde 12 saat çalışıp 24 saat istirahat eden polislerin mesai saatleri değişti. Yeni mesailer 8 saat çalışarak 24 saat istirahat edecek şekilde düzenlendi.

Polis merkezinde görev yapan polislerin mesai saatleri kısaltıldı

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, il genelinde bulunan 124 polis merkezinde çalışan polislerin vatandaşlara daha iyi hizmet vermesi, moral, motivasyon ve verimliliği artırarak iş kalitesini yükseltmek amacıyla yeni bir projenin hayata geçirilmesi talimatı verdi.

Pilot olarak Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü’nde bir süredir denenen ve başarılı bulunan uygulama ile polisler 8 saat çalışarak, 24 saat istirahat etme sisteminde çalışıldı. 15 Eylül itibariyle il genelinde 124 polis merkezinde görev yapan 5 bin 100 polis içinde uygulanması için talimat verildi. Polisler 12 saat çalışıp 24 saat istirahat ediyorlardı.

KAYNAK:DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 181 yorum
Eeee polis arkadaşlar; artık, yorumlarınızdaki öğretmenlere laf sokmaktan vazgeçersiniz...değilmi..?? Ne güzel bak..8 saat çalış 24 saat dinlen ve öğretmen arkadaşından da fazla maaş al... Ammaaa yine de öğretmenin tatillerine laf sok... Eh artık konuşmazsınız bir süre...????????
Senin gibi zihniyete sahip ögretmenlerin yetistirdigi öğrenciden ne olur ki? Ancak; polisin başina dert olur.
birde yıllık izinlerde var Ya bu ülkede memurlar ağlıyor ya şaşırıyorum asgari ücretle çalışanlar olarak bu kadar sesimiz çıkmıyor be
Adını bile söylemeye korktuğun illerin önünden bile gecemeyecegin caddelerinde gece gündüz acaba ne zaman saldırıya uğrarım beklentisiyle geçirilen bir meslekten bahsederken önce bir destur alman gerekir. Oturduğun yerden konuşmayla iş yürümez. 12.24 çalışıyoruz çoğu ilde 1 ay çalış bakalım ağlıyor musun görelim!!! bir kez olsun bayramda izniniz kapatılsın görelim telaşınızı! Herkes nasibini yer. kimse kendi şartlarını polis ve askerlerle kıyaslanması n. Dışarıdan görüldüğü gibi olsa son tercih edilen meslek değil ilk tercih yeri polislik olurdu!
@gatacan Ayrı kurumuz öğretmenin mesai dediği bizim ücretsiz ek görev kadar yoktur Lakin Aylık polis alt limit 240 saat çalışır öğretmen üst limit 120 saat
az yatıyorlardı ya biraz daha çok yatsınlar hatta evden gelip zahmet etmesinler maaşlarını yatırırlar bankaya ordan alır geçerler.
bilip bilmeden konuşmak büyük gaflettir. ilk önce öğren sonra konuş
Polis kadar taş düşsün senin başına
@gatacan senin gibi öğretmen olmamalı..
@gatacan sende kazanıp öğretmen olabilirdin.
öğretmenler daha ne istiyorki anlamadım 15 tatil yaz tatili kar tatili senelik izin derse girmeden fazla mesai hepsi sizde
tebrikler ülke genelinde uygulanması dilegiyle
Askerde aynı olmalı Tsk özellikle
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler