Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesinde sona yaklaşılıyor

İnşaatı devam eden Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesinde, Sivas ile Yerköy arasında ilk deneme sürüşlerini aralık ayı sonunda gerçekleştirmesi planlanıyor.Türkiye’de ulaşım alanında devam eden en büyük projelerden birisi olan Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren projesinde sona yaklaşıldı. Ankara-Sivas arasında 12 saat olan seyahat süresini 2 saate inecek.

İnşaatı devam eden Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesinde, Sivas ile Yerköy arasında ilk deneme sürüşlerini aralık ayı sonunda gerçekleştirmesi planlanıyor.

Türkiye’de ulaşım alanında devam eden en büyük projelerden birisi olan Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren projesinde sona yaklaşıldı. Projenin bir çok etabı tamamlanırken 2019 yılı sonunda ilk deneme sürüşlerinin başlaması hedefleniyor. Sivas ile Yerköy arasında ise ilk deneme sürüşünün Aralık ayı sonunda gerçekleştirilmesi bekleniyor. Sivas Valisi Salih Ayhan yüklenici firma ve projenin iştirakleri bir araya gelip durum değerlendirme toplantısı yaptı. Yetkililerden projede gelinen aşama hakkında bilgi aldı. Toplantıda Sivas ile Yerköy arasında ilk deneme sürüşünün Aralık ayı sonunda gerçekleştirmenin hedeflendiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ramazan Bayramı’ndan önce hattın hizmete alınması talimatını vermişti.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Temel atmama töreni nedir ya hu. Al sana açılış töreni.
Ekrem bilir işini sen işine bak..
zaten herkesin anlaması mümkün değil o espriyi! anlayan zaten anladı! makarnayı daha az tüket ve havuz medyadan mümkün olduğunca uzak dur doktor tavsiyesi değil akıl küpesi :)
dünya literatürüne girmiş olan bir veciz söz.bu adamlardan sadece veciz sözler çıkar zaten.temel atmama töreni!!!!!!!!!
ihtiyaç olmayan bir hat.
12 saat derken?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler