Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı! 386 üründe taklit ve tağşiş var

Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit, tağşiş veya ilaç etken maddesi tespit edilen toplam 229 firmaya ait 386 parti ürünü kamuoyuyla paylaştı.

Bakanlığın yayınladığı listesinde laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu.

İşte bakanlığın paylaştığı sıralı liste

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 122 yorum
anlamadım şimdi burda vatandaş sağlığa zararlı yüzlerce ürünü hafızasında mı tutmak zorunda mı denmek isteniyor?..vatandaş bu yüzlerce,belki binlerce sağlığa zararlı ürünü yememek için nasıl dikkatli olmalı,elinde defter gibi listeyle dolaşıp tek tek devletin yayınladığı"sağlığa zararlı ürünler" listesine mi bakmalı?..vatandaşın sağlığına zararlı ürünleri tesbit edip,satılmasını engellemek,piyasadan toplamak devletin görevi değil midir?. devletin denetlemede ki,vatandaşın sağlığını korumada ki zaafiyetini vatandaş sağlığını kaybederek ödemek zorunda mı?
en önemlisi zararlı ürünlerin satışını engellemeyi niye tercih etmemisler de uyarida bulunmuslar...?
@ali_1994_gamjn aynı fikirdeyim . yazmak istediklerimi yazmış sınız teşekkürler
listeye Bir de ulaşılmıyor ya onu bile engellemişsin iz Bravo şirketler bayağı güçlü demekki
bakanlık şimdiye kadar neredeymiş ülke halkın sağlığı ile oyuncak gibi oynayanların cirit attığı ülke olmuş iş işten geçtikten sonra aman bunları almayın yemeyin derler.
@doozz sürekli bu şisteler yayınlanıyor. insanlar soysuz ise bakanlık ne yapsın. başında duramaz.
liste açılıyo üzerine tıkla
sen becerikszisen myney ne yapsın hepimiz açtık bisenmi açamadın çabada göstermedin hemen yorum yaptın alemin akıllıso senmıisin
denetim artırılsan piyasadan kaldırılsın okuma yazması olmayanlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler