Tarlasında buldu! Gök taşı olduğunu iddia ettiği taşlar için 2 milyon istiyor

Batman ile Siirt sınırında bulunan Gözpınar köyünde ikamet eden Hamit Köstek isimli vatandaş, tarlasında bulduğu ve gök taşı olduğunu iddia ettiği taşlar için 2 milyon lira istiyor. Köstek, bulduğunu taşları yetkililerinin araştırmasını istedi.

Gözpınar köyünde ikamet eden Köstek, sabah saatlerinde tarlasını sürmek için alana gitti. Tarlaya gittiğinde farklı taşlar gören Köstek, bunları toplayıp evine götürdü. Toplam 7 kilogram ağırlığındaki taşları büyük bir dikkatle toplayıp evine götüren Köstek, gök taşı olduğunu iddia ettiği taşlar için 2 milyon lira istiyor.

'YETKİLİLER TAŞLARI ARAŞTIRSIN'

Konu ile ilgili İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Köstek, sabah saatlerinde sürmek için tarlaya gittiğini söyledi. Köstek, “Tarlama çift sürmeye gittiğimde yağmur yağmıştı, yağmur yağdığı zaman arazimde parlayan bir şey gördüm. Gidip baktığımda taş gördüm aldım eve getirdim. İnternetten araştırma yaptım, bazı testler yaptım mıknatıs ile taşı tutuyor, kolonya testi yaptım ve sonradan tekrar arazime gidip taşları toplayıp eve geldim. Yetkililerin araştırma yapmasını istiyorum. Arazimin 250 metre kare alan içerisinde mıknatıs ile kontrol etikten sonra topladım. İnternetten araştırma yaptım bu taşlar için 2 milyon dolar istiyorlar ama benim dolarla işim yok, benim Türk lirası ile işim var. Topladığım meteorit taşları yaklaşık 7 kilo vardır. Meteorit taşlarını 2 milyondan satışa sunuyorum” dedi.

KAYNAK:İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 92 yorum
orda 2 milyonluk taş olsa senin başına mezar taşı dikerler dedeeee geç bu sevdadan
burası batman yigidim öyle kolay olmaz burda birinin başına mezar taşı dikmek
çok güzel bir yorum katılıyorum aynen mezar taşı dikerler sonrada yazarlar mezar taşına bende gezerdim tozardım arardım sizin gibi sizde geleceksiniz benim gibi RUHUNA EL FATİHA
@tc.ruhu bi gecede batmanı paketlerler içinde siz uyurken :)
canım köylüm bence o taşları 2 milyon başlangıç ile açık artırma ile sat:)
VAY UYANIK VAY...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler