ASELSAN'dan 2 milyar dolarlık hamle

ASELSAN, dışa bağımlılığın yüzde 85 olduğu ve yılda 2 milyar dolar ithalata yol açan medikal cihaz ve bileşenleri için yerli ve milli çözümler geliştiriyor.

ASELSAN'dan 2 milyar dolarlık hamle

Mobil dijital röntgen ve yerli MR görüntüleme sistemi geliştirilmesi projelerini başlatan ASELSAN, gelecek yıl ürünlerin ilk örneklerini çıkarmayı hedefliyor.

Elektroşok cihazlarına yönelik iş birliği için ilk adım atılırken, bunu yaşam destek cihazlarında yapılacak diğer iş birlikleri izleyecek.

Savunmada yürütülen kimi çalışmalarla virüs ve bakterilerin sebep olduğu bazı hastalıkların birinci basamak sağlık kuruluşlarında hızlı tespitine imkan sağlayan kit ve cihazların geliştirilmesi amaçlanıyor.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 62 yorum
Koca bir yalan!! Yapılan ihaleyle tüm kamu kuruluşlarındaki TÜM medikal cihazlar Hitachi veya Siemens firmalarından birisine bırakıldı. Aselsan sadece bu işin ayak işlerini yapacak. Medikal cihazda tam bir tekelleşme yapılarak diğer işlerden ekmek yiyen firmalar nal toplayacak. Hepsi bu.
@krc1mhjoh5 tıbbi cihaz üretimi bugünden yarına olacak bir iş değil. Bu projeler sonuçlanana kadar ithal ürünlerle devam mecburiyeti var.
@krc1mhjoh5 Biliyorsan konuş feyz alsınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar.Yalan dediğin haberin gerçekliğini sana kanıtlardım ama sen anlamazsın.
@krc1mhjoh5 salliyorsun.. anlatta gorelim
@culuk ne iş yaparsın bilmem ama ben medikalciyim. Sallayacağım birşey yazmam. Sabah okur A haber izlersen hiçbirşeyden haberin olmaz. Allah seni bile düşürmesin ama önümüzdeki zamanlarda hastaneye düşersen yeni alınan cihazlara bakmanı tavsiye ederim. 1 tane Aselsan cihazı görürsen buraya yazıver dostum.
Gunun en guzel haberi bu. Zeki ve yenetekli muhendislerimiz var aselsanda bu sektordeki eksiklikleri tamamlamasi cok guzel olur. basarilarin devamini dilerim
Aselsan' ı Aselsan yapan, o zeki mühendislerin çok büyük kısmı da ODTU lü..
Bunca yıl neden birsey yapmadınız onu söyleyin
bi çok şey yapılmaya çalışıldı fakat içerdeki kişiler hep mühendisleri oldurmediler mi sırf boş boş eleştirmek için yorum yapacağına arkasında durdugunu ve desteklerini iletsen daha iyi olmaz mi
@bornova_1 sen yapsaydın? senin gibi birilerinden bekleyen zihniyet sağolsun. Oku , öğren,çalış,yap !
@bornova_1 1975 SENESİNDE Sayın Ecevit ve Sayın Erbakan döneminde TSK desteği ile kurulmuş........ o günden buyana herkese sormak lazım....niye yatırılmış diye
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler