FİNANS

Emekli promosyonunda son günler! Elinizi çabuk tutun, 10 bin lira...

Emekli maaşını başka bankaya taşıyarak 2022 emekli promosyon ödemesi imkanından faydalanmak isteyenler için süre 30 Eylül'de doluyor. Açıklanan rakamlara göre promosyon ödemeleri 10 bin liraya kadar dayandı. Emekli maaşı taşıma işlemi nasıl yapılıyor? Nelere dikkat edilmeli? İşte, 2022 Emekli promosyonuyla ilgili ayrıntılar...

Emekli promosyon ödemelerinde son günler yaklaştı. Bu süreçte 10 bin liraya kadar çıkan emekli promosyon ikramiyeleri bankaları büyük bir rekabetin içine soktu. Bankaların emekli promosyon kampanyası büyük ilgi gördü. Bu imkanlardan sadece mevcut emekliler değil, yeni emekliler de faydalanıyor. Özel bankaların sunduğu kampanyalarda son tarih 30 Eylül. İşte promosyon ödemeleriyle ilgili merak edilenler...

EMEKLİ MAAŞI BAŞKA BANKAYA NASIL TAŞINIR?

Emekli maaşını aldığı banka ile 3 yıllık taahhüt süresini dolduranlar ve ya yeni emekli olanlar, diledikleri bankaya başvuru yaparak maaşlarını taşıyabiliyorlar. Maaşlarını taşımak isteyen emeklilerin bankaya bildirimde bulunulması gerekiyor. Bu bildirim bankaların şubelerinden veya e-Devlet sistemi üzerinden yapılabiliyor.

Banka değiştirme işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. Bankasıyla 3 yıllık taahhüt süresi dolan, dolmayan emekliler veya yeni emekli olanlar, istedikleri bankaya başvurarak promosyon alabiliyor. Bu arada daha iyi bir avantaj çıkarsa 3 yılın dolması gerekmiyor. Emekli istediği an diğer bankaya geçebiliyor. Bunun için geçiş yapacağı ve halihazırda maaş aldığı bankaya bildirimde bulunması yeterli.

iStock-658910856

E-DEVLET ÜZERİNDEN DE İŞLEM YAPILABİLİYOR

Bildirim, bankaların şubelerinde veya e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Emekli mevcut bankada kaldığı sürenin promosyonunu alıyor, kalanını iade ediyor. Yeni geçtiği bankadan da promosyonu peşin alıyor. Yeni geçişlerde promosyon ödemesi maaş yattıktan sonra hesaba geçiyor.

EMEKLİ PROMOSYONUNDA SON GÜN 30 EYLÜL

Promosyon ödemesinden 30 Eylül 2022 tarihine kadar maaşını üç yıl bankadan almayı taahhüt eden müşteriler faydalanabilecek. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlıyor.

İŞTE 2022 EMEKLİ PROMOSYON TUTARLARI GÜNCEL RAKAMLAR

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler