FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Genci, yaşlısı, evlisi, bekarı herkesin gözün kulağı yeni asgari ücret zammında! Fatih Portakal 'Söz uçar yazı kalır' diyerek asgari ücretteki 3 senaryoyu duyurdu

Yeni yıla az bir süre kala milyonlarca kişi 2024 yılında uygulanacak asgari ücretin ne kadar olacağını merak ediyor. Birçok alanda zamları belirleyecek asgari ücret ile ilgili gözler yapılacak toplantılardan çıkacak sonuca çevrildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını 11 Aralık günü yapacak. Bakan Vedat Işıkhan “İlkemiz çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek” açıklamasını yaparken, gazeteci Fatih Portakal, asgari ücrette 3 senaryoyu açıkladı.

Asgari ücrette geri sayım devam ediyor. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısı 11 Aralık'ta yapılacak. Toplantı öncesi asgari ücretle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Ocak ayından itibaren geçerli olacak asgari ücreti 31 Aralık’a kadar Resmi Gazete’de yayımlamak zorundayız. Komisyonlar ne kadar hızlı çalışırlarsa biz de sonucu o kadar hızlı açıklayacağız. Şu an tüm göstergeler olumlu gidiyor” ifadesini kullandı.

3 FARKLI SENARYOU AÇIKLADI

Farklı farklı asgari ücret rakamları konuşulurken canlı yayında gazeteci Fatih Portakal, 3 farklı senaryoyu açıkladı. Yüzde 40, 45 ve 50 oranında zam yapılabileceğini belirten Portakal, yüzde 40'ın altının olmayacağını ifade etti. Seçim nedeniyle zammında yüzde 55 olarak uygulanabileceğini ifade etti.

Anlık Borsa

En Çok Aranan Haberler