FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Maaşını PTT'den alanlar dikkat! Emekli promosyonunda SGK kapsama dahil etmemişti: Tek çare maaş taşıma

Emekli promosyonları güncelleme yapılarak 18 bin liraya kadar yükseldi. Kamu bankalarında ise rakam 12 bin TL! Ancak geçmiş yıllarda 19 banka ile anlaşma yapan Ssosyal Güvenlik Kurumu SGK’nin PTT’yi dahil etmemesi, maaşını PTT’den alan emeklileri banka değiştirmek zorunda bıraktı. İşte haberin detayları ile 2024 Nisan ayı itibarıyla en yüksek emekli promosyonu veren bankalar…

Emekli promosyon rakamları kamu bankaları için en düşük 8 en yüksek 12 bin lira olacak şekilde geçtiğimiz haftalarda güncellenmişti. Özel Bankalarda ise bu rakam son olarak 18 bin liraya kadar çıktı. Ancak maaşını PTT’den alan emekliler kapsam dışı kalarak 20 bin liraya dayanan emekli maaş promosyonundan faydalanamadılar.

SON GÜNCELLEME 2020 YILINDA

TELE 1'de yer alan haberde, yıllar önce 19 banka ile emekli promosyonu için masaya oturan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) promosyon kampanyasına PTT’yi dahil etmemişti. Kurum, son olarak 2020 yılında emeklilere yönelik bir promosyon kampanyası duyurmuş ve maaşını üç yıl boyunca aynı kurumdan alacağını taahhüt eden emeklilere, 3600 TL ödeme yapılacağını belirtmişti.

EMEKLİ PROMOSYONU ALMALARI İÇİN BANKA TAŞIMALARI GERKİYOR

Ancak yeni emekliler ilk maaşlarını eğer değişiklik talep etmezlerse PTT’den alıyor. Ayrıca ATM kullanmayı bilmeyen ve özellikle Anadolu’da yaşadığı yerin civarında yalnızca PTT bulunan emekliler maaşlarını buralardan çekiyor.

Söz konusu durumlar, promosyon ödemesi için başka bankalara maaş taşıma konusunu imkansız hale getirirken, eski yıllarda olduğu gibi PTT’den promosyon almak isteyen emekliler hükümete çağrıda bulunmaya devam ediyor.

Canlı Borsa

GÜNCEL EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONLARI (9 NİSAN 2024)

En Çok Aranan Haberler