FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Altın analiz

Altın düşüş trendinde olduğu için yükseliş tepkilerinin kısa süreli kaldığını ve satış baskısının piyasaya daha hâkim olduğunu biliyoruz.

Altın analiz

İntegral Menkul Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Analizi:

Yatırımcılar, bu yıl Fed’in faizlerde artışa gideceği gerekçesiyle değerli metallere olan taleplerinde gerileme yaşandı. Ons altında bir süredir görülen 1100 doların altındaki seyirler yatay bant içerisinde devam ediyor. Ana seviyeler 1072-1110, ara seviyeler 1080-1100 olmak kaydıyla yaşanan yatay yönlü hareketlerde henüz bir kırılma yaşanmadı. Bu hafta ABD’den açıklanacak istihdam verileri altında temel bir kırılmaya sebep olabilir. Zaman daraldıkça Fed’in faiz artırımının yaklaştığını düşünen yatırımcılar olumsuz gelen ABD verilerine fazla tepki vermezken, beklentilerin üzerinde açıklanan ABD verilerine daha fazla hassaslaşmış durumda

Ons altını teknik olarak incelediğimizde önerimiz yatay bant işlem stratejisidir. Destek ve dirençlerde yapılacak alım-satımların yanı sıra, alım pozisyonlarında daha hassas davranmakta fayda var.

Altın düşüş trendinde olduğu için yükseliş tepkilerinin kısa süreli kaldığını ve satış baskısının piyasaya daha hâkim olduğunu biliyoruz.

Bu nedenle yatay işlem stratejisi adını verdiğimiz mevcut direnç seviyelerinde oluşacak dönüşlerde satış, destek seviyesindeki dönüşlerde ise alış stratejisini izlerken, önemli kırılmalarda terste kalmamak adına zarar durdur göz önünde bulundurulmalıdır.

Dirençler: 1100/ 1110/ 1120
Destekler:1090/ 1080/ 1076

En Çok Aranan Haberler