Dolar/TL yeni zirvesini gördü

Yükselişine devam eden dolar/TL öğleden sonra 7,4007 ile tarihi zirvesini yeniledi. Dolar/TL daha önce en yüksek seviye olarak 18 Ağustos'ta 7,4005 seviyesini test etmişti.

Dolar/TL yeni zirvesini gördü

İç dinamiklerin etkisiyle dolar/TL kurunda yukarı yönlü hareket devam ederken, bugün 7,40'ı aşan kur yeni rekor seviyesini gördü.

Ağustos ayı başında oynaklığı artmaya başlayan ve 7 TL üzerinde kalıcılık sağlamayı başaran dolar/TL kuru yeniden 7,40 seviyelerine geldi. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı müjdeli haber açıklaması ile 7,21 TL'ye kadar geri çekilen dolar/TL, ardından yükselişe geçti.

Yatırımcılar gözünü ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın bu hafta yapacağı açıklamalara çevirdi.

Uzmanlar, bugün yeni tip koronavirüs tedavisine ilişkin haber akışı ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere jeopolitik gelişmelerin de gündemin odağındaki yerini koruduğunu kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Yıl sonuna kadar 10 lira kimin doları varsa bozmasın
Doğalgazda bulduk niye düşmüyo ki la bu dolar. Trump Sn. Cumhurbaşkanımızın adınıda şu sıra cok anıyor; ama yinede düşmüyor dolar. 2001 kirizinide arar olduk çok sağol cCc RTE CcC
müjdesi bile bizi batırıyor... 7 yıla kadaro gazişlenemeyecek zaten ama 7 yıl boyunca halımız ne olur düşünmekten bile korkuyorum...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler