Dolar ve euro rekorlarına devam ediyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili öncesi yarım gün açık olan Borsa İstanbul günü yüzde 2,2 kayıpla tamamladı. Sabahın ilk saatlerinde 8,20'nin altında seyreden dolar/TL, hızlı bir yükselişle tarihi seviyelerini 8,32'nin üzerine taşıdı. Euro/TL ise 9,7769'a kadar çıktı.

Dolar ve euro rekorlarına devam ediyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili öncesi yarım gün işlem yapılan yurt içi piyasalarda dolar/TL cephesinde hareketli bir gün yaşanıyor. Gece boyunca 8,20'nin altında seyreden dolar/TL, piyasaların kapanışının hemen ardından 8,32'nin üzerini gördü. Euro/TL ise 9,7769 ile rekor tazeledi.

Saat 16:16 itibarıyla dolar/TL, 8,2628'den euro/TL ise 9,6921'den el değiştiriyordu. Borsa İstanbul günü yüzde 2,22 düşüşle 1.126,99 puandan tamamladı.

YIL SONU ENFLASYON TAHMİNİ 12,1'E YÜKSELTİLDİ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, yılın son enflasyon raporunu açıkladı. TCMB, enflasyon beklentilerini yukarı yönde revize etti. Başkan Uysal, enflasyonun 2020 yıl sonunda yüzde 12,1 olarak gerçekleşeceği, 2021 yıl sonunda yüzde 9,4’e geriledikten sonra orta vadede yüzde 5 düzeyinde istikrar kazanacağının tahmin edildiğini söyledi. Bir önceki beklenti bu yıl için yüzde 8,9, gelecek yıl için yüzde 6,2 seviyesinde bulunuyordu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Ne hükümet nede muhalefet kimse dile getirmiyo bu durumu demekki onlarin işine geliyo bu durum
yav biri çıksın bişey yapsın. kim ne yapıyosa yapsın arkadaş bu nedir böle her gün dolarmı artarmış tl de kaldım mafoldum bu nası iştir arkadaşş yazık deyilmi bize kimsenin sesi çıktıgı yok memnun demekki bi tek bensem bende dusarım ..?
Yakında TL diye bişey kalmiyacak Ülkemize herşey dolarla geliyo dolar arttıkça yurt dışından gelenlere yurt icindekinede zam geliyo garibanlar ne yicek. Dolarla mi maaş aliyosunuz dolarla mi iş yapiyosunuz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler