Apple: 'Evrensel şarj aleti' Avrupa ekonomisine zarar verir

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, "evrensel bir şarj aleti" zorunluluğunun, Avrupa ekonomisine zarar vereceğini ileri sürdü.

Apple: 'Evrensel şarj aleti' Avrupa ekonomisine zarar verir

Avrupa Komisyonu Kurumlararası İlişkiler yetkilisi Maros Sefcovic, tüm mobil cihazlarda kullanılacak evrensel bir şarj aletinin, elektronik atığı azaltmada etki olacağını ve müşterilerin teknoloji kullanımlarını daha elverişli bir duruma getireceğini söylemişti.

Apple'dan, Avrupa Komisyonu’nun tüm dünyada telefonların şarj edilmesi için evrensel bir şarj aleti oluşturulması önerisiyle ilgili, Perşembe günü yayınlanan açıklamada, kararın beklentinin aksine yenilik sağlamayacağı, hatta bunu yavaşlatacağı belirtildi.

Böyle bir değişimin “Avrupa’da müşterilere ve genel olarak ekonomiye zarar vereceği” vurgulanan açıklamada, komisyonun Apple’ın “müşterilerine yeni teknolojiler sunma” kabiliyetini “kısıtlayamayacağının” altı çizildi.

KAYNAK:DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
applenin işine gelmez tabi evrensel sarj aleti olursa bizi nasıl dolandıracak pahalıya nasıl sarj aleti satacak avrupanın degil kendi ekonomisine zarar !!
karşı çıkacak tabi yoksa kimse satacak sadece kabloyu 200 tl ye
aple telefonlar donanim ve yazilim olarak farklidir, 8GB ramli android ler 2GB ramli apple lardan daha yavas calisir. Hakli olarak kendi akim gereksinimlerini karsilayacak kablo yapisi evrensel denilen urunlerde yok.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler