Dev hava yolu şirketi Emirates 30 bin kişiyi işten çıkaracak

Dünyanın en büyük hava yolu şirketlerinden Dubai merkezli Emirates, koronavirüs nedeniyle 30 bin çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Dev hava yolu şirketi Emirates 30 bin kişiyi işten çıkaracak

Dubai merkezli hava yolu şirketi Emirates, yaklaşık 30 bin çalışanını işten çıkarmayı değerlendiriyor. Bu rakam gerçekleşirse, koronavirüsü salgını nedeniyle darbe alan havacılık sektöründeki en yüksek sayıda işten çıkarma olarak kayıtlara geçecek.

105 BİN ÇALIŞANI BULUNUYOR

Dünyanın en büyük uzun uçuş hava yolu şirketinin Mart itibarıyla 105 bin çalışanı bulunuyor. Şirket, salgının havacılık sektöründeki olumsuz etkisinin yıllarca sürebileceği beklentisiyle maliyetleri kısmayı planlıyor.

KAYNAK: Bloomberg

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
yuksek maaşlı alım için hostes ve kaptan toplayan firma değilmi bu
Evet birde Bütün çalışanların çoğu zaten yabancı bizim oğlan bile pilit olursam bu firmanin pilitluk maaşıni hesaplayıp duruyordu.
o kadar petrolunuz var yine insaniniza bakamiyorsunuz rabbim ülkemize bolluk bereket versin rabbim kimseyi ekmeksiz susuz birakmasin GÜZEL ÜLKEM TÜRKİYE
HANİ BU FİRMANIN BOL BOL REKLAMI YAPILIYORDU ŞU KADAR BU KADAR ELEMAN PİLOT ALIYORDU KÖŞEYİ DÖNEN BU FİRMAYA NE OLDU FOSMU ÇIKTI .EVET CEVAP FOS FIS.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler