10 bin lira maaşla çalıştıracak çoban bulamıyorlar

Siirt’te tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan Hakim Gezen adlı vatandaş, 10 bin lira maaşla çalıştırılacak çoban bulamadıklarını söyledi.

Siirt’te köylerde tarım ve hayvancılıkla uğraşmak istemeyen gençler nedeniyle hayvanlarını yaylalarda otlatacak çoban bulamayan vatandaşlar, 10 bin lira maaşla çalıştıracak çoban arıyor. Zor bir meslek olduğu için bu işi yapacak insan bulamadıklarını söyleyen sürü sahibi Hakim Gezen, 6 ay boyunca hayvanları yaylada otlatacak vatandaş bulamadıkları için geçici çözüm olarak kendileri çobanlık yapmaya başladığını söyledi.

'ZOR BİR İŞ, BİR MESLEĞİM OLSAYDI BU İŞİ BEN DE YAPMAZDIM'

Yorucu ve meşakkatli bir iş olduğu için kimsenin bu işi tercih etmediğini belirten Gezen, “Yazın sıcaklar olduğu zaman yaylaya çıkıyoruz. Peynir, süt üretiyoruz. Yaklaşık bin tane hayvanlarımız var. Çoban tutuyoruz 10 bin TL veriyoruz gelen yok. O kadar zor bir meslek ki kimse gelmiyor. Gelen bir hafta kalıyor gidiyor o kadar zor bir meslek olduğu için. Herkes yapamıyor bu işi. Çok zor bir iş, bir mesleğim olsaydı bu işi ben de yapmazdım. Başka çaremiz yok yani.” dedi

KAYNAK: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
atma recep 10 bin tl yi 6 alığına veriyorum dede inanalım.10 bin tli yi versen sen kalp krizi geçirirsin..ayda 10 bin senede 120 bin eder 6 aylığına bile versen 60 bin vermez hiçbir mal sahibi...yemezler..
yalan
ben geleyim
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler