1200 hakim ve savcı alınacak! Adalet Bakanı Gül duyurdu

Adalet Bakanı Gül, 1100 adli, 100 idari toplam 1200 hakim ve savcı alımı için 21-22 Kasım'da yazılı sınav yapılacağını duyurdu.

1200 hakim ve savcı alınacak! Adalet Bakanı Gül duyurdu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bayram öncesi iki güzel haber vermek istiyorum. 100 idari hakim, 100’ü avukatlık mesleğinden bin 100 adli hakim ve savcı olmak üzere bin 200 hakim ve savcı alımı için 21-22 Kasım tarihlerinde yazılı sınav yapacağız. Ayrıca açıktan ve naklen atama yoluyla bin 100 icra müdürü ve icra müdür yardımcısı alımı yapacağız. Bunun yazılı sınavını da 22 Kasım’da gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Her iki sınavın da ÖSYM tarafından yapılacağını belirten Gül, “Yeni alımlarla yargı teşkilatını daha da güçlendirerek vatandaşlarımızın adalet hizmetlerine erişimini hızlandırmayı amaçlıyoruz. Hayırlı olsun. Tüm adaylara şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
hakimler savcılarda takkelilerden hilafete doğru adım adım!!!
@zerhator Bu zamana kadar kipalılar vardı da ne oluyordu
Eskiden önluklerde dügme yoktu simdikiler iki dügme takar olmus.
Kanunu uygulayamadıktan sonra, davalarda doğru karar veremedikten sonra istersen 100 bin tane al. Belediyelerin yaptığı vatan hainliğine sessiz kalan ama sosyal medyadan edilen küfürlere ceza yağdıran zihniyet yerini adalet zihniyetine bırakmalı
sanki pazardan alıncak mezun oldularsa atanirlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler