Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk duyurdu: En düşük emekli aylığı 1500 TL oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında emeklilerimize verdiği müjde kanunlaştı: Artık en düşük emekli aylığı 1500 TL. Emeklilerimize ve milletimize hayırlı olsun. " açıklamasını yaptı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk duyurdu: En düşük emekli aylığı 1500 TL oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen düzenlemeyle, Kısa Çalışma Ödeneği şartlarını kolaylaştırdıklarını bildirdi. Bakan Selçuk, en düşük emekli aylığının 1500 TL olduğunu da açıkladı.

Twitter hesabından, TBMM'de kabul edilen Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanuna ilişkin değerlendirmede bulunan Selçuk, şu bilgileri verdi:

"Koronavirüs tedbirleri kapsamında TBMM Genel Kurulunda kabul edilen düzenleme çerçevesinde, Kısa Çalışma Ödeneği şartlarını kolaylaştırarak, 600 günü 450'e, 120 günü de 60 güne indirdik. Çalışanımızı, işverenimizi ve istihdamı koruyacağız."

İşte Zehra Zümrüt Selçuk'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar:


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 92 yorum
ÇOK GÜZEL;1000 TL EMEKLİ MAAŞ ALANA 500 TL ZAM YAPTINIZ,1600,1700... vs MAAŞ ALANLARA DA AYNI ORANDA OLMAZ İSEDE BİR MİKTAR ZAM YAPILMALI İDİ..
ALLAH'IN İZNİYLE BU GÜNLERDE GEÇECEK VE BU GÜNLERDE NELER YAPILDI BUNLARI İNSAN OLAN HERKES ELİNİ VİCDANINA KOYUP TEKRAR HESAP YAPMASI GEREKİYOR .
nasıl bitecek o kadar para harca harca.birikleyelimde seçim zamanı propoganda parası toplayanların hesap nosuna atalım.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler