Akıllı telefon üreticisi Tecno'dan Türkiye'ye 25 milyon doları aşan yatırım

Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de yerli üretim için 25 milyon dolardan fazla yatırım yapacak.

Akıllı telefon üreticisi Tecno'dan Türkiye'ye 25 milyon doları aşan yatırım

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Tecno üretim planlaması için gerekli adımlar çoktan atıldı ve ilk yerli Tecno, mart ayı içerisinde üretilmiş olacak.

Bu somut adımla birlikte Tecno, Türk ekonomisine olan güvenini ifade ederken, hatırı sayılır miktarda iş imkanı oluşturacak ve Türk tüketicisinin beklentilerine kulak veren, pazara uyumlu cihaz üretecek. Bu yatırım hamlesi, markanın Türk pazarında önemli bir oyuncu olma kararlılığını gösteriyor.

3 MODEL İLE TÜRKİYE'YE GELMİŞTİ

Dünyada tanınan, Manchester City gibi birçok dünya markasının global sponsoru olan Tecno, aralık ayında Türk pazarı ile 3 modeli sayesinde tanışmıştı. Hemen ardından Türkiye'deki yerli ortağı ile birlikte üretim sürecini hemen başlatarak Türk tüketicisinin yakından tanıdığı, tercih ettiği, yerli bir marka olmayı hedefliyor.

İstanbul Pendik'te olacak fabrika, öncelikli olarak Türk tüketicisinin hem fiyat hem kalite beklentilerine hizmet vermek ve aynı zamanda Avrupa pazarına dağıtım sağlayacak bir üretim üssü olmak için kuruluyor.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
faik ..duymasın..yandaş sermaye..ne kadar telefon garatisi verildi..arazi bedava verildi..kim kaç para yedi..yoksa cengizlemi ortak ..diye diye ortamı bulandırır, olacak yatırım da gider....milleti kışkırtıp, millet aç der ..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler