FİNANS

Alkollü içkilere zam mı geldi? Alkollü içkilerde ÖTV artışı! Alkol fiyatlarına ne kadar zam geldi?

Vatandaşlar tarafından bir süredir alkollü içkilere zam mı geldi sorusunun yanıtı araştırılıyordu. Son dakika gelişmesi olarak alkollü içkilerde ÖTV artışı oldu. Peki, alkol fiyatlarına ne kadar zam geldi? İşte detaylar...

Alkollü içkilere zam mı geldi? Alkollü içkilerde ÖTV artışı! Alkol fiyatlarına ne kadar zam geldi?

Bir süredir vatandaşlar tarafından alkollü içkilere ÖTV zammı 2021 konusu araştırılıyordu. Son olarak konuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

ALKOLLÜ İÇKİLERE ZAM MI GELDİ?

Son dakika gelişmesine göre alkollü içkilerin özel tüketim vergisi arttı. Şimdi vatandaşlar, alkollü içkilere yapılan ÖTV artışı oranının ne kadar olduğunu merak ediyor.

ALKOL FİYATLARINA NE KADAR ZAM GELDİ?

Alkollü içkilerden ve purolardan alınan özel tüketim vergisinde yani ÖTV'de yüzde 17,07 oranında artış yapıldı. Özel tüketim vergisindeki artışın fiyatlara yansıması da beklentiler arasında.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Alkol fabrikaları isyan edecek fabrika tabelalarını babalar gibi vergi dairesi diye değiştirelim bari
@cevdet_atinc_1968 @cevdet_atinc_1968 sigara ve alkol her ne kadar devlet bunlardan fahiş rakamlar kazanıyorsa da öyle yapmalı alkol ucuz olsa genç yaşlı herkes içecek sigara ucuz olsa çocuklar içecek ayrıca sigara pahalı diyoruz da almanyada x sigara markası dünyanın en iyisi olandan biri 15 euro buyur burdan yak her yer böyle yani gürcüstian yunanistan gibi 3. sınıf ülkelerdeki fiyatlarla gelmeyin abd de 15 dolar civarı her yer pahalı ve doğru
içenler de olmasa halımız nice olurdu??
marketten alanını hiç görmedim herkes kendi yapıyor
Geri Dön