Altın fiyatları uçtu, düğünlerin gözdesi imitasyon altınlar oldu

Edirne’de tarihi kapalı çarşıda satılan imitasyon takılara altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte ciddi talep olduğunu belirten esnaf, düğünlerde kayınvalidelerin ve yakınlarının gösteriş için imitasyon altına yöneldiğini ifade ederek, çeyrek altının 15 liradan bileziğin de 50 liradan satıldığını açıkladılar.

Altın fiyatlarındaki artış vatandaşları imitasyon altınlara yöneltti. Edirne’de tarihi kapalı çarşıda 15 liradan 50 liraya kadar satılan gerçeğinden farksız imitasyon takılar vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Altın kaplamasıyla dikkat çeken ve fiyatı 50 lira olan bilezikler en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

AW087072_02

ALTIN FİYATLARI ARTTI, İMİTASYON İLGİ ODAĞI OLDU

İmitasyon takıcılık mesleği yapan Edirneli Necmettin Olucay, son zamanlarda altında yaşanan fiyat artışıyla birlikte gerçeğinden farksız sattığı imitasyon takıların vatandaşların ilgi odağı olduğunu anlattı.

KAYINVALİDELERİN TERCİHİ İMİTASYONDAN YANA

Düğünlerde gelinlere gerçek altın takılırken, kayınvalidelerin ve yakınlarının gösteriş amaçlı imitasyon altın taktığını söyleyen Olucay, altın fiyatlarının artmasıyla birlikte imitasyon altına ciddi talep yaşandığını belirtti.

AW087072_03

ALTININI BOZDURAN,İMİTASYON TAKIYOR

Altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte birçok kişinin altınlarını bozdurduğunu vurgulayan Olucay, kişilerin yinede altını varmış gibi görüntü vermek için imitasyon altın alıp taktıklarını ifade etti.

İMİTASYON OLDUĞU BELLİ OLMUYOR

Vatandaşların imitasyon altınları ayırt edemeyip gerçek sandığına da dikkat çeken Olucay, imitasyon olup olmadığını sadece bu işi yapan kişilerin anlayabileceğini ifade etti.

ÇEYREK ALTIN 15 LİRA

Esnaf Olucay, çeyrek altının 15 liradan, küpelerin 20 liradan ve bileziklerin de 50 liradan satıldığını anlattı.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
TİCARET,İÇİŞLERİ VE ADALET BAKANLIĞI NE İŞ YAPARLAR. Altında imitasyon dolandırıclığın başıdır. Kusura bakmayın amma yarın bu imitasyonlar binlerce insanı mağdur ettiğinde ne diyecek yetkililer. BİİİİİİİİZ SEY RETTTTİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİK diyecekler değilmi.
Düğünlerde ziynet ve takı evlenen çiftlere maddi destek olsun diye takılır gösteriş olsun diye değil. Düğününe gittiğin çifte faydan olmamışsa ne anlamı kalır takının, aynı kurban bayramında kurban kesip ihtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşa dağıtmayıp oturup kendisi yiyen tayfa
hepgösteriş derdinde millet. gerçeğini taksan ne olur takmasan ne olur.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler